Uživo iz Zenice: FK Sarajevo - BATE Borisov 1:2

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice trećeg kola kvalifikacija za plasman u Evrospku ligu između bh. prvaka FK Sarajeva i Bjeloruskog prvaka Bate Borisova.

90+5'

Sudija je sada svirao kraj utakmice. BATE odnosi pobjedu

90'

Sudija je odlučio da produži igru za pet minuta.

90'

Ponovo dobra prilika za Šišića, ali lopta odlazi pored gola.

90'

Sat je vraćen na 86. minut.

Odlična prilika sada za Šišića, ali je veznjak Sarajeva promašio zicer.

90'

Sarajevo sada napada, uz ogromnu podršku navijača sa stadiona u Zenici.

89'

Šišić je imao dobru priliku, ali je njegov udarac izblokiran.

88'

GOOOLLLL. Haris Handžić pogodio je odlično glavom na ubačaj Šišića.

87'

Sada je pokušao Tatar prebaciti loptu na drugu stranu. Letić je ubacio ali Guzina nije najbolje zahvatio loptu.

85'

Sada u igru ulazi Guzina umjesto Gavrića

82'

Ponovo duga lopta prema Hebiboviću, ali desni bek Sarajeva nije stigao do ove lopte.

77'

Sudija je nakon kratke pauze odlučio da vrati igrače na teren. Utakmica se nastavlja.

76'

Belgijski sudija povukao je igrače u svlačionicu nakon što je par baklji doletjelo na teren.

75'

Ponovo diskutabilna odluka sudaca. Korner je za BATE.

71'

Musemić sada vrši izmjenu, Šišić ulazi umjesto Milanovića.

70'

Sada je Skarish mogao povećati prednost, ali je bio neprecizan.

Mukam izlazi iz igre, umjesto njega ulazi Touminen.

69'

Mukam je pogodio s bijele tačke i povećao prednost gostiju

69'

Lazić je sada srušio igrača BATE-a u kaznenom prostoru, i sudija je pokazao na penal.

68'

Handžić je sada dobro ubacio ali lopta nije stigla do Gavrića.

67'

Sada je Hebibović imao odličnu priliku, ali je njegov udarac izblokiran. Kakva prilika za Sarajevo.

63'

Novi korner za Sarajevo. Velkoski je dobro ubacio za Handžića koji je pokušao produžiti prema Milanoviću ali su Bjelorusi izbili loptu u korner.

Iz kornera se najbolje snašao Šerbečić, ali je gađao pravo u Chicana.

61'

Sada Hebibović ponovo pravi prekršaj, mora biti oprezan jer ipak ima žuti karton.

60'

Pogledajte djelić atmosfere sa Bilinog polja:

60'

Nešto mirniji dio utakmice u Zenici. Velkoski je napravio prekršaj na centru terena.

55'

Đukanović se nažalost povrijedio, umjesto njega će u igru ući Mustafić.

52'

Sada odlična prilika za Sarajevo, lopta je došla do Handžića ali je napadač bordo tima šutirao je pored gola.

51'

Bjelorusi dobro brane korner, izbacio je Filipović

50'

Sada prvi korner za Sarajevo

46'

Pogledajte atmosferu iz prvog poluvremena u našoj fotogaleriji:

Sarajevo - BATE Borisov - undefined

46'

Počelo je drugo poluvrijeme na Bilinom polju. Bjelorusi su ponovo stigli do kornera

45+2'

U ovom trenutku završeno je prvo poluvrijeme na Bilinom polju. Sarajevo je pokazalo da može igrati sa BATE-om, ali su Bjelorusi iskoristili svoju priliku koju su imali u 19. minutu preko Bage.

45'

Igrat će se još dvije minute nadoknade u Zenici.

43'

Hebibović je ponovo probio po desnoj strani, i šutirao ka golu, ali je lopta otišla pored desne stative

41'

Šerbečić je startovao nad igračem BATE-a, a sudija je svirao prekršaj. Igrači Sarajeva negodovali su zbog ove odluke, pa je tako žuti karton dobio Hebibović.

39'

Hebibović je ponovo dobro uacio, lopta je preletjela na drugu stranu do Milanovića, koji je pogodio statitvu, ali su sudije rekle da je lopta prije izašla van terena.

35'

Hebibović je ponovo ubacio loptu do Handžića. ali je napadač Sarajeva ponovo glavom pucao preko gola.

Nastavlja se pritisak Sarajeva...

32'

Novi napad Sarajeva. Milanović je ovaj put ubacio sa lijeve strane, loptu je zahvatio Handžić ali lopta je otišla preko gola.

30'

Hebibović je odlično prošao s desne strane, Velkoski se odlično okrenuo u šesnaestercu, ali je odbrana gostiju dobro reagovala.

U nastavku akcije do lopte je došao Tatar, ali se nije snašao.

29'

Tatar je nešto grublje startovao nad Aleksandrom Filipovićem, ali je prošao bez žutog kartona.

27'

Sada je ponovo ekipa BATE-a imala dobru priliku. Štašević je ubacio sa strane, ali je lopta ponovo izbačena iz šesnaesterca Sarajeva.

26'

Sada su Tatar i Hebibović dobro kombinirali, Hebibović je odlično prošao, ali je njegov ubačaj izbačen iz šesnaesterca

25'

Sada je pokušao Tatar, ali lopta odlazi pored gola.

19'

Ekipa BATE-a stigla je do prvog pogotka na Bilinom polju, na ubačaj Mukama lagano je pogodio Baga.

16'

Igrači BATE-a došli su do šesnaesterca Sarajeva, ali je dobro loptu izbio Besim Šerbečić

15'

Bilježimo prvu dobru priliku za Sarajevo. Đokanović je odlično otvorio odbranu ali je poslao prejaku loptu ka Handžiću.

13'

Dobar ritam utakmice u Zenici, obje ekipe pokušavaju da osvoje što više terena, sada Sarajevo vrši pritisak na odbranu BATE-a

11'

Odličan pokušaj Sarajeva, ali je pokušaj Handžića izblokiran

9'

Hebibović je ponovo na zadatku u defanzivi, BATE nastavlja pritisak, ali se Sarajevo ponovo dobro brani

7'

Sada su igrači Sarajeva napravili dobru akciju, ali ubačaj Letića niije dobro primio Gavrić.

6'

Lazić je na centru faulirao igrača BATE-a

4'

Sada je BATE organizovao napad iz kontre, ali je Lekić izbacio loptu.

Bjelorusi nastavljaju pritisak...

2'

Hebibović je odlično prošao po desnoj strani, ali nije uputio dobar pas ka Handžiću, igrači BATE-a izbacili su to u aut.

1'

Gosti već dolaze do kornera, ali su igrači Sarajeva odlično odbranili ovu priliku.

1'

Počela je utakmica na Bilinom polju, poželimo sreću bh. prvacima

19:42

U prvom sastavu Sarajeva ipak neće biti Mersudina Ahmetovića, umjesto njega u napadu će igrati Handžić.

19:40

Sjajna atmosfera vlada na Bilinom polju pred početak utakmice Sarajeva i BATE-a

19:35

Navjači Sarajeva napravili su odličnu atmosferu na ulicama Zenice, pogledajte kako je to izgledalo:

19:30

Prvih 11 Sarajeva izgleda ovako: Kovačević, Hebibović, Lazić, Šerbečić, Letić, Đokanović, Gavrić, Milanović, Velkoski, Tatar i Ahmetović.

Gosti će utakmicu početi u sljedećem sastavu:

Chichkan, Filipović, Yablonski, Dragun, Skavysh, Rios, Stasevich, Volkov, baga, Simović, Moukam.

19:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice trećeg kola kvalifikacija za plasman u Evrospku ligu između bh. prvaka FK Sarajeva i Bjeloruskog prvaka Bate Borisova.