Uživo iz Vaduza s kvalifikacija za Europsko prvenstvo: Lihtenštajn - Bosna i Hercegovina 0:2

1

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos uživo meča sedmog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se 2024. godine igrati u Njemačkoj između nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i selekcije Lihtenštajn.

Utakmica počinje u 20:45 sati na stadionu Rheinpark u Vaduzu.

U dosadašnjih šest utakmica, naši Zmajevi imaju dvije pobjede i četiri poraza. U prvoj utakmici između naše selekcije i Lihtenštajn, rezultat je glasio 2:1 za našu reprezentaciju.

Ramo Isak razgovarao s čelnikom MUP RS nakon napada na bošnjačke povratnike - evo šta su dogovorili

22:49

Kraj utakmice u Vaduzu, Bosna i Hercegovina je pobijedila Lihtenštajn rezultatom 2:0.

90+5'

Naši Zmajevi i dalje napadaju!

Čivić šalje odličnu loptu za Demirovića, koji iz prve pokušava za Bilbiju, ali na kraju samo - korner.

90+2'

Još dvije odlične prilike za naše Zmajeve!

Demirović je šutirao te je lopta otišla u korner, a onda Nemanja Bilbija šutira, ali mu s gol-linije skida igrač domaće selekcije.

Nova izmjena u našoj reprezentaciji - izlazi Dedić, ulazi Gazibegović.

90'

Igrat će se još devet minuta - očekivano, zbog prekida BH Fanaticosa.

89'

Statistika kaže svoje - Bosna i Hercegovina je bila apsolutno dominantna.

Ukupno su Zmajevi uputili 25 šuteva, 10 u okvir gola, izveli osam kornera, te imali 64 posto posjeda lopte.

Upravo je završen meč na Islandu - domaćini i Luksemburg su podijelili bodove.

88'

Mirno privodimo utakmicu kraju - definitivno osvajamo sva tri boda u Vaduzu.

Ipak, vrijedi istaći da osim osvajanja bodova, izabranici Save Miloševića su pokazali jedan ofanzivan i stvarno lijep nogomet.

87'

Nove izmjene u našoj selekciji.

Izlaze Džeko i Kolašinac, u igri su Bilbija i Čivić.

83'

Štetaa za našeg Dijamanta!

Još jedna odlična prilika za Džeku, ali je golman Lihtenštajna siguran.

79'

Još jedan pogodak u Portugalu. Slovačka je sada smanjila na 3:2.

Treba spomenuti da je Cristiano Ronaldo postigao dva pogotka na ovom meču.

Svakako se nadamo da se 'ispucao' protiv Slovaka, te da neće biti raspoložen u ponedeljak protiv Zmajeva!

78'

Izmjene u našoj selekciji.

Teren su napustili Pjanić i Barišić, a u igri su sada Hadžiahmetović i Gojković.

75'

Još jedna odlična prilika za BiH!

Edin Džeko je dobio loptu u samom srcu šesnaesterca, lijepo 'okrenuo' odbrambenog igrača, ali je šut bio preslab.

72'

ŠTETAAAA

Lijepa akcija Zmajeva opet po desnoj strani, ali lopta završava u rukama golmana Lihtenštajna.

71'

Dva pogotka u Portugalu, ali razlika je ista. Sada je 3:1 za domaći tim protiv Slovačke.

70'

Mirniji period na terenu u Vaduzu, dva kornera za našu selekciju i jedna poluprilika za našeg najboljeg igrača večeras, Amara Rahmanovića.

65'

KAKVA PRILIKA ZA NAŠEG DIJAMANTAAA

Ovaj put napad s lijeve strane, ali ubačaj ne koristi Džeko.

U nastavku akcije, opet odličan šut Rahmanovića, ali rezultat ostaje 2:0 za naše Zmajeve.

63'

Još jedna odlična prilika za naše Zmajeve.

Ovaj put je u šansi bio Demirović, ali nije uspio da iskontroliše šut iz odlične pozicije.

Nastavljamo s ofanzivnom igrom, svaka čast našim reprezentativcima.

62'

Utakmica će se konačno nastaviti, nakon što je Džeko popričao s vođama BH Fanaticosa.

59'

Prekid još traje, a na tribini sa najvatrenijim navijačima BiH istaknuta je parola na kojoj je pisalo: "I pred bogom i pred svijetom zavjet ćemo dati, nikad Bosna, nikom Bosna neće robovati".

Još se s tribina čuje 'Savez napolje'.

Naš Dijamant Edin Džeko je došao do tribine gdje su naši najvatreniji navijači kako bi pokušao da ih smiri.

57'

Novi prekid, sada i oficijelni spiker poziva BH Fanaticose da ne prekidaju meč.

56'

Mora se reći, fantastična igra naše reprezentacije.

Najviše se napada preko desne strane, preko Dedića i Stevanovića, ali naši igrači se konstantno nalaze u dobrim pozicijama za pogodak.

Ohrabrujuće izgleda prvi meč pod novim selektorom Zmajeva Savom Miloševićem.

54'

Meč se nastavlja.

52'

Dok čekate nastavak meča u Vaduzu, glasajte u našoj anketi:

/ Anketa

Koliko će nogometni Zmajevi osvojiti bodova u utakmicama protiv Lihtenštajna i Portugala?
Rezultati
50'

Pauza na stadionu zbog bakljade BH Fanaticosa, dok se s tribina čuje - Savez, napolje!

Najvatreniji navijači Zmajeva su izazvali ovaj prekid, te će sigurno biti sankcija od UEFA-e.

47'

Sjajna akcija naših Zmajeva, strpljivo smo gradili akciju, ali samo došli do udarca iz ugla.

Nakon kornera, manja gužva u šesnaestercu domaćina, ali bez prilike za Zmajeve.

Ostaje 0:2 za našu selekciju.

46'

Dok smo čekali početak drugog poluvremena u Vaduzu, Luksemburg je izjednačio na Islandu, rezultat je sada 1:1. Portugal još vodi 2:0 protiv Slovačke.

45'

Počinje drugo poluvrijeme u Vaduzu, nadamo se da će Zmajevi postići još nekoliko golova!

21:38

Kraj prvog poluvremena u Vaduzu, naši Zmajevi vode rezultatom 0:2!

45+6'

Miralem Pjanić je imao odličnu priliku da ubaci, ali lopta ide pravo u golmana Lihtenštajna.

45+4'

Treba istaći veliku borbenost naših fudbalera, koji stvarno 'ginu' za svaku loptu.

To smo sada mogli vidjeti s našim kapitenom. Edin Džeko je dao sve od sebe da 'spasi' loptu i na kraju je vratio u naš posjed.

Trenutno je na terenu nova pauza, ovaj put zbog povrede igrača domaće reprezentacije.

45+2'

Štetaaaaaa za našeg Dijamanta!

Odbrana Lihtenštajna opet griješi, ali Džeko šutira slabo, pored gola.

45+1'

Sedam minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena, potpuno opravdano.

44'

Opet gužva u petercu ispred gola Lihtenštajna, i opet Dedić pravi probleme domaćima na desnoj strani.

Ipak, bez promjene rezultata, ostaje 2:0 za našu selekciju.

43'

Bez VAR provjere idemo dalje, naša selekcija vodi 2:0.

Nakon udarca iz ugla i kratke kombinacije, Ermedin Demirović ubacuje loptu a Stevanović se na fantastičan način ubacuje i iz 'drugog plana' postiže pogodak za 2:0.

Odlična igra naših Zmajeva se apsolutno isplaćuje, možda i najbolje poluvrijeme Zmajeva u ovom ciklusu kvalifikacija.

41'

GOOOOOL ZA ZMAJEVEEEE

BOSNA I HERCEGOVINA VODI 2:0

Opet je strijelac Miroslav Stevanović, ali ovaj put bi trebalo da bude bez ofsajd pozicije!

40'

Štetaaaaaa, Džeko je pokušao proigrati saigrača atraktivno, petom, ali nije uspio.

Onda greška odbrane Lihtenštajna, koju koristimo samo da dobijemo - udarac iz ugla.

37'

Ponovo lijepa akcija u kojoj učestvuju Džeko, Dedić i Pjanić, ali naš veznjak šalje previše jaku loptu u šesnaesterac.

35'

Odlična prilika za naše Zmajeve, još jednom!

Džeko je proigrao Kolašinca, koji je uputio odličan centaršut. Ipak, slaba reakcija Demirovića i lopta je završila van terena.

Šteta za ovu priliku, ali naša selekcija igra stvarno odličan meč!

33'

NOVA ŠANSA ZA NAŠE ZMAJEVE

Najbolji igrač naše selekcije u ovom meču Amar Rahmanović je mogao i do drugog gola!

Ipak, njegov šut uspjeva da odbrani golman Lihtenštajna. Korner za našu selekciju.

32'

Nova promjena rezultata u našoj grupi, Portugal je uduplao prednost protiv Slovačke. Ovo je odličan rezultat za naše šanse za direktan plasman na EURO iz ove grupe. Iako je to težak zadatak - još nije matematički nemoguće.

30'

Utakmica će se nastaviti, a povreda za defanzivca Lihtenštajna je, kako se čini, dosta ozbiljna.

27'

Nova pauza na terenu, ovaj put je riječ o sudaru golmana i jednog igrača Lihtenštajna.

Udarac koji je dobio defanzivac domaće ekipe nije izgledao nimalo bezazleno, te će mu se ukazati ljekarska pomoć.

25'

Na drugim terenima u našoj grupi J, dvije promjene rezultata. Povele su domaće ekipe.

Island je poveo protiv Luksemburga, dok je Portugal poveo protiv Slovačke.

Podsjetimo, u ponedjeljak, 16. oktobra, Portugal dolazi u Zenicu da igra protiv naših Zmajeva.

24'

Potpuna kontrola Zmajeva.

Iako je VAR 'skinuo' naš drugi pogodak, naša igra izgleda fantastično.

Nadamo se da će se ovako nastaviti i da će biti još pogodaka u mreži Lihtenštajna.

21'

Trenutno traje VAR provjera, ali čini se da će rezultat biti negativan po našu selekciju.

Stevanović je bio u ofsajd poziciji, te je rezultat opet 0:1 za naše Zmajeve.

20'

GOOOOOOOOOL ZA NAŠE ZMAJEVE!

NAŠA SELEKCIJA VODI 0:2 U VADUZU!

Strijelac je Miroslav Stevanović.

19'

KAKVA PRILIKA ZA BOSNU I HERCEGOVINU

Opet se u izglednoj šansi našao Demirović, ali njegov šut brani golman Buchel. Ipak, njemu ispada lopta na trenutak, što pokušava da iskoristi Rahmanović. Naš Zmaj kasni, pa dolazi do manjih tenzija na terenu.

17'

Sada se i Demirović oprobao, ali njegov šut lagano hvata golman domaće selekcije.

Ohrabrujući start naših Zmajeva, igra izgleda jako dobro!

15'

Nema stajanja za Zmajeve, sada se u šansi našao Edin Džeko!

Ipak, šut našeg Dijamanta ide pored gola.

14'

Pomalo bizarna situacija pred golom Lihtenštajna prethodila je pogotku. Džeko je driblao golmana, pa pretjerao te se činilo da je propala jako dobra šansa. Ipak, lopta se odbija do Rahmanovića, koji je posprema u mrežu domaćina.

Naša selekcija ima prednost - sada se lakše diše.

14'

GOOOOOOOOOOOOOL ZA ZMAJEVE!!!!

0:1 za našu reprezentaciju!!!!!

Strijelac je Amar Rahmanović!

12'

ŠANSA ZA ZMAJEVE

Divna akcija, puno lijepih dodavanja, ali Rahmanović daje previše jak pas, te lopta ide van terena.

10'

Nakon prvih 10 minuta na sva tri meča u našoj grupi, identičan rezultat - 0:0.

Podsjetimo, pored naše selekcije i Lihtenštajna, igraju još Portugal - Slovačka i Island - Luksemburg.

9'

Prijeti i Lihtenštajn. Srećom, lopta ide u mrežu s vanjske strane, ali ovo bi nas moglo zabrinuti. Ovo će biti težak meč, sigurno je da domaćini neće odustajati.

8'

Kao i prema najavama Save Miloševića, naša selekcija igra ofanzivan fudbal.

Lopta se konstantno šalje naprijed, a igrači se dosta trude. Ovo su svakako pozitivni znakovi, samo je bitno da se nastave kroz meč.

6'

KAKVA ŠTETAAAAA

Dvije odlične šanse za naše Zmajeve, odličan start naše selekcije!

5'

Konačno se nastavlja meč.

Situacija nije idealna, ali je vidljivost mnogo bolja.

2'

Bakljada BH Fanaticosa je razlog što je trenutno poljski sudija zaustavio meč. Vidljivost na terenu je izrazito loša, a Džeko je u razgovoru sa sudijama.

1'

Furiozan start Zmajeva, duboka lopta za Džeku i odmah udarac iz ugla!

0'

Utakmica je upravo počela, Bosna i Hercegovina prva kreće s centra!

20:41

Trenutno je na terenu stadiona Rheinpark intoniranje himni, a utakmica bi trebala početi svaki trenutak.

Sretno, Zmajevi, idemo po nova tri boda!

20:40

Na centru terena bit će poljski sudija Damian Sylwestrzak, a pomagat će mu Adam Kupsik i Adam Karasewicz. Za Sylwestrzaka će ovo biti debi u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

20:35

Na stadionu Rheinpark u Lihtenštajnu, naša selekcija će imati veliku podršku.

BH Fanaticosi su opet došli da bodre naše Zmajeve, a napravili su i korteo kroz Vaduz, na svom putu prema utakmici.

20:30

Dok čekamo početak utakmice u Vaduzu, vrijedi reći da su večeras igrali i naši Zmajići, mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine. Iako su poveli i cijeli meč imali bod u džepu, puno jača ekipa Francuske je ipak uspjela doći do pobjede na stadionu Grbavica.