Uživo iz Trnave s utakmice Konferencijske lige: FC Spartak - FK Sarajevo 3:0

4

Fudbaleri Sarajeva gostuju slovačkom Spartaku iz Trnave u uzvratnom susretu drugog pretkola Konferencijske lige.

Meč se igra na Anton Malarinsky stadionu s početkom od 20:30 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite detaljan tekstualni prijenos utakmice.

Konaković: Direktorica Instituta za mjeriteljstvo nešto mulja, tražit ćemo da se procesuira

FT

KRAJ UTAKMICE

Ubjedljiv poraz FK Sarajevo u Trnavi.

90+4

GOL, SPARTAK VODI 3-0

Sarajevo je primilo i treći pogodak nakon kombinacije rezervista Picha i Karhana.

90'

Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade

90'

Guliashvili dobro centrira ali odbrana izbija u korner.

84'

Sarajevo vrši opsadu gola, ali se Spartak organizovano brani.

80'

Korner za Sarajevo

79'

Guliashvili je dobro centrirao, Kyeremeh spustio loptu glavom a Anđušić iz sve snage šutirao. Ipak, njegov pokušaj ide pored gola.

75'

Dvostruki strijelac Duriš, uz ovacije sa tribina, izlazi iz igre. Umjesto njega je na terenu Pich.

70'

Dobar pokušaj Beganovića sa dvadesetak metara, ali golman Spartaka njegov šut odbija u korner.

Nakon kornera Čataković je probao udarac, ipak nije bilo promjene rezultata.

67'

Najopasnija situacija pred golom Rockova u nastavku

Đuriš je mogao do hat-tricka, ali je njegov pokušaj otišao pored gola.

66'

Oliveira i Đorđević napuštaju igru, a umjesto njih na teren ulaze Julardžija i Anđušić.

65'

Bez većih uzbuđenja u posljednjih nekoliko minuta. Igrači Spartaka su uspjeli u svojoj namjeri da uspore ritam utakmice.

62'

Solidan pokušaj Guliashvilija, ali golman Spartaka to uspijeva odbraniti.

56'

Loš pokušaj Čatakovića, ni šut ni ubačaj završava u rukama golmana domaćeg tima.

55'

Faul nad Beganovićem na rubu kaznenog prostora. Bit će ovo dobra prilika za Sarajevo.

54'

Najopasnija situacija pred golom Spartaka.

Kuprešak je sjajno centrirao, Guliashvili spustio prema Oliveiri, ali odbrana Spartaka uspijeva izbaciti loptu u korner.

53'

Šut Spartaka sa dvadesetak metara, ali Rockov to hvata. Bitno je da golman Sarajeva ovakvim intervencijama povrati samopouzdanje

51'

Uprkos nepovoljnom rezultatu, pjesma Hordi zla ne prestaje.

48'

Čataković je solidno šutirao sa dvadesetak metara, ali njegov pokušaj odlazi preko gola.

46'

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

Zekić je napravio dvije izmjene. Čataković i Kuprešak su na terenu, a Duraković i Mehmedović su napustili igru.

HT

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

📸 HT | FC Spartak Trnava 2:0 FK Sarajevo

Posted by FK Sarajevo on Wednesday, July 31, 2024
45+1'

Korner za Spartak, zadnju priliku u prvom poluvremenu će imati domaći.

45'

Igrat će se 1 minut sudijske nadoknade.

42'

Nakon duplog pasa sa Ahlom, Duriš se našao jedan na jedan sa Rockovom i rutinski uduplao prednost svog tima.

42'

GOL

Spartak vodi sa 2:0 novim pogotkom Duriša.

35'

Nova dobra akcija Spartaka, Sarajevo je u potpunosti palo nakon primljenog gola

33'

Najbolja prilika za Spartak

Za dvadesetak metara sjajno šutirao igrač Spartaka, Rockov je već bio savladan, ali je ovaj put Sarajevo bilo miljenik sreće pa je ovaj pokušaj pogodio stativo.

28'

Prvi žuti karton na utakmici.

Guliashvili je bio u prelijepom prodoru, Koša je bio primoran da ga zaustavi grubim faulom na rubu kaznenog prostora.

19'

Poljuljano je samopouzdanje golmana Sarajeva.

Rockov je ponovo užasno reagovao i loše odbio pokušaj Zeljkovića sa velike udaljenosti. Na svu sreću, odbrana je uspjela riješiti opasnost.

15'

Loša reakcija odbrane Sarajeva

Golman Sarajeva Rockov je pogrešno procijenio let centaršuta i Đuriš iz prve prilike u obje utakmice dovodi Spartak u prednost.

15'

GOL

Spartak vodi sa 1:0

14'

Novi korner za Sarajevo.

10'

Prvi pokušaj Trnave, lako hvata Rockov dalekometni pokušaj domaćeg tima.

7'

ZICER ZA SARAJEVO

Sjajno je Duraković centrirao, Jović je sa četiri metra šutirao, ali golman Spartaka dobro brani.

7'

Đorđević zaustavljen prekršajem u opasnoj zoni. Imat će Sarajevo priliku

6'

Sarajevo nošeno sjajnom podrškom sa tribina dominira na otvaranju utakmice

3'

Furiozan start Sarajeva.

Oliveira se dobro ubacio u kazneni prostor ali je njegova povratna lopta izbačena u korner.

1'

Počela je utakmica.

Naprijed bordo-bijeli 👊

20:25

Igrači timova izlaze na teren, FK Sarajevo će nastupati u bijelim dresovima.

20:05

Pogledajte kako stadion izgleda iz perspektive navijača FK Sarajevo na linku OVDJE.

19:45

Poznati su sastavi timova:

Spartak: Frelih, Milkovič, Koša, Twardzik, Holik, Bainović, Prochazka, Zeljković, Azango, Duriš i Ahl.

Sarajevo: Rockov, Duraković, Jović, Čelik, Beganović, Mehmedović, Đorđević, Bubanja, Kyeremeh, Guliashvili i Oliveira.

-60’ | Početnih 1️⃣1️⃣ koji će zagirati od prve minute