EURO 2024 | Tok utakmice: Njemačka - Škotska 5:1

0

EURO 2024, najveći fudbalski događaj godine, bit će otvoren večerašnjom utakmicom grupe A između domaćina turnira Njemačke i Škotske.

Susret se igra na Allianz Areni u Munchenu s početkom od 21 sat, a možete ga pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Radiosarajevo.ba.

Iz minuta u minut možete pratiti tok utakmice na našem portalu Radiosarajevo.ba

Legendarni Čombe raznježio fanove predivnom porodičnom fotografijom: 'Moja banda'

FT

Kraj utakmice!

Njemačka je slavila s 5:1 i na sjajan način otvorila EURO.

90+3'

GOOOOOOOOOL! 5:1

Emre Can je zabio peti gol za Njemačku.

88'

GOOOOOOOOOOL! 4:1

Smanjila je Škotska autogolom Antonija Rudigera.

76'

Njemačka je zabila peti gol preko Fullkruga, ali je ipak dosuđen offside.

68'

GOOOOOOOOOOL! 4:0

Stižu Nijemci do novog gola. Niclas Fullkrug je strijelac.

58'

Wirtz je pokušao poslije lijepe akcije, ali je lopta završila preko gola Škotske.

Igraju sjajno Nijemci, a to prepoznaju i navijači, koji ih nagrađuju aplauzima.

57'

Njemačka je konkretnija na startu drugog dijela. Traže izabranici Juliana Nagelsmanna i četvrti gol.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Kraj prvog poluvremena

Njemačka vodi 3:0 i može se reći da je završila posao.

45'

GOOOOOOOOOOL! 3:0

Kai Havertz je pogodio s bijele tačke. Potop Škotske.

44'

Crveni karton za Ryana Porteousa. Ostaju Škoti s igračem manje.

44'

Penal za Njemačku nakon gledanja VAR-a!

39'

Nijemci dominiraju utakmicom i sigurno čuvaju prednost.

19'

GOOOOOOOOOOL! 2:0

Njemačka je udvostručila prednost nakon prekrasne akcije. Strijelac je Jamal Musiala.

10'

GOOOOOOOOOOL! 1:0

Nijemci su poveli sjajnim golom Floriana Wirtza. Eksplozija na Allianz Areni.

5'

Nijemci su od starta krenuli žestoko. Jasno je šta im je cilj večeras.

1'

Odmah velika šansa za Njemačku u kojoj se našao Florian Wirtz.

Zvijezda Bayer Leverkusena je pogodila golmana protivničke ekipe Angusa Gunna u glavu.

1'

Utakmica je počela!

20:55

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:50

Organizatori nisu mnogo vremena potrošili na svečanu ceremoniju.

Sve je prošlo ekspresno uz poznate muzičke hitove, da bi na kraju bio formiran i pehar namijenjen osvajaču.

20:45

U ovom trenutku je počela ceremonija otvaranja.

20:40

Sve je spremno za otvaranje prvenstva, kao i maskota Albart.

20:30

Evo šta su uoči utakmice rekli selektori obje selekcije Julian Nagelsmann i Steve Clarke.

"Kada pogledam igračima u oči, vidim da žele pobijediti u prvoj utakmici. Veselim se, lijep je osjećaj, ali malo sam i nervozan. Radi se o velikom turniru. Posebna je čast voditi momčad i voditi državu. Škotska je jako dobra ekipa, igraju s puno ubačaja i vrlo su opasni. Njihovi igrači daju sve od sebe i bacaju se na glavu u svakom duelu - to je škotski mentalitet", riječi su Nagelsmanna.

"Sam događaj i atmosfera bit će za sve ostale, a treneri i igrači fokusirat će se samo na utakmicu. Njemačka želi pobijediti, mi želimo pobijediti, a svi ostali mogu uživati u atmosferi. Moja porodica je tu i uživat će u atmosferi, a nadam se da će i u utakmici. Pripremili smo se, dugo smo čekali na ovaj trenutak. Naporno smo radili i nadam se da će se rezultat vidjeti na terenu", istakao je Clarke.

20:20

Poznati sastavi

Njemačka (4-2-3-1): Neuer - Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt - Andrich, Kroos - Musiala, Gündogan, Wirtz - Havertz

Škotska (3-4-2-1): Gunn - Porteous, Hendry, Tierney - Ralston, McTominay, McGregor, Robertson - McGinn, Adams - Christie

20:15

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos prve utakmice Europskog prvenstva, koju će u okviru grupe A na Allianz Areni u Munchenu odigrati domaćin Njemačka i Škotska.