Uživo iz Kazahstana s utakmice Konferencijske lige: Aktobe - Sarajevo 0:1

7

Fudbaleri Sarajeva gostuju kazahstanskom Aktobeu u prvom susretu prvog pretkola Konferencijske lige.

Meč se igra na Koblandy Batyr stadionu s početkom od 17 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Lijepa priča iz BiH: Dino završio DIF iako su mu govorili da zbog dijabetesa neće moći

FT

Kraj utakmice!

Sarajevo je slavilo pobjedu protiv Aktobea u Kazahstanu (0:1) i s golom prednosti dočekuje revanš na Koševu za sedam dana.

90'

GOOOOOOOOOOL! 0:1

Sarajevo je povelo golom Francisa Kyeremeha.

Sjajno je pogodio ofanzivac iz Gane poslije asistencije Eldara Mehmedovića.

88'

Sarajevo je imalo najbolju priliku preko Giorgija Guliashvilija, ali je lopta otišla za malo pored gola. Kakva šteta!

76'

Nova dobra prilika za Aktobe. Soldo i Rockov su zajedničkom intervencijom spriječili Romera da postigne gol.

75'

Prečka je bila saveznik Sarajeva.

Umaev je pogodio okvir gola.

75'

Bez mnogo uzbuđenja u drugom dijelu. Obje ekipe igraju vrlo oprezno i izgledaju zadovoljne trenutnim rezultatom.

60'

Sarajevo je stiglo do četvrtog kornera. No, ponovo su igrači Aktobea otklonili opasnost poslije ubačaja Đorđevića.

52'

Rockov je dobro reagovao i otklonio opasnost pred golom Sarajeva.

50'

Nešto otvorenija igra Sarajeva na startu drugog dijela.

48'

Nije najbolje Čelik zahvatio loptu nakon ubačaja Đorđevića iz kornera.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme!

HT

Završeno je prvo poluvrijeme!

Nema golova nakon prvih 45 minuta. Aktobe je bio nešto bolji rival, pogodio je i stativu, dok je Sarajevo prijetilo šutevima s distance u nekoliko navrata.

HT 📸 | FC Aktobe 0:0 FK Sarajevo

Posted by FK Sarajevo on Thursday, July 11, 2024
45+2'

Nesporazum u odbrani Sarajeva. Agbo je ubacio prema Samorodovu, ali je na sreću bh. tima lopta bila prejaka.

42'

Dobro je ubacio Đorđević iz slobodnog udarca, ali je Agbo još bolje reagovao i izbacio loptu glavom.

41'

Imalo je Sarajevo novi korner, ali je loše centrirao Đorđević.

37'

Novi žuti karton za Sarajevo. Dobio ga je Anđušić.

34'

Romero je bio u šansi, ali je Rockov pokupio loptu. Aktobe dosta opasniji.

28'

Dobra prilika za Sarajevo nakon jedne kontre, ali je izblokiran pokušaj Đorđevića.

26'

Prinudna izmjena u Sarajevu!

Mustafić je zbog povrede morao napustiti teren, a zamijenio ga je Anđušić.

23'

Prvi žuti karton na utakmici za Mirzu Mustafića.

22'

Novu dobru priliku je imao Aktobe, ali je lopta poslije udarca glavom Agboa otišla preko gola.

21'

Loša reakcija Rockova i prvi korner za Aktobe.

20'

Stativa je spasila Sarajevo.

Samorodov je šutirao s 15 metara, a Rockov pogledom ispratio loptu, koja je završila na desnoj stativi gola Sarajeva. Najbolja prilika u dosadašnjem dijelu susreta za Aktobe.

17'

Dobar pokušaj Čatakovića sa nekih 17 metara, ali se golman Aktobea nije dao iznenaditi.

11'

Još jedna šansa za Aktobe poslije kontre, ali je ovaj put poslije pokušaja Cevallosa lopta otišla preko gola.

10'

Prva ozbiljna prilika za domaći tim. Romero je šutirao iz dobre pozicije, a Rockov je bio siguran na golu Sarajeva.

7'

Hamza Čataković je oprobao udarac, ali je lopta otišla daleko preko gola.

3'

Sarajevo je izvelo prvi korner, ali je dobro reagovao golman domaće ekipe.

1'

Počela je utakmica!

16:50

Trener Sarajeva Zoran Zekić je u najavi utakmice izjavio da se radi o ekipi koja ima sistem i igra utakmice u odličnoj atmosferi.

"Gledali smo igre Aktobea, posebno posljednju protiv Spartaka. Imaju sistem i zbog toga se moraju pripremiti za utakmicu. Tu je jedan od mojih bivših igrača Mateo BaračMoramo biti pažljivi u taktici. Stadion je pravo kompaktan, pravi fudbalski i sviđa mi se. Vidjeli smo atmosferu i koliko ljudi ovdje vole fudbal, a ja se nadam da će to dodatno motivisati moje igrače", rekao je Zekić.

16:45

Sarajevo će danas biti bez dvojice važnih igrača - Renana Oliveire i Muhameda Buljubašića, koji su povrijeđeni.

16:40
16:35

Glavni sudija utakmice je Luksemburžanin Ivo Torres, s pomoćnicima Rafaelom Morimom i Kevinom Stammetom.

Četvrti arbitar je Frank Bourgnon, a igrat će se bez VAR asistencije.

16:30

Poznati sastavi

Aktobe: Shatskiy, Kiki, Barać, Vatajelu, Bessmertny, Agbo, Leo, Cevallos, Samorodov, Doumbouya, Romero.

Sarajevo: Rockov, Čelik, Đuričković, Jović, Soldo, Mustafić, Bubanja, Beganović, Đorđević, Kyeremeh, Čataković.

16:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos prve utakmice prvog pretkola Konferencijske lige između FK Aktobe i FK Sarajevo.

Meč se igra na Koblandy Batyr stadionu u Aktobeu s početkom od 17 sati.