Gotov derbi na Grbavici: FK Željezničar - FK Sarajevo 2:2

0

Od 20 sati na stadionu Grbavica u Sarajevu igra se još jedan vječiti sarajevski derbi između dva najpoznatija bh. kluba.

I Željezničar i Sarajevo u ovaj meč ulaze u ne baš dobrom raspoloženju budući da su oba tima u prošlom kolu upisali poraze, pa se trijumf večeras nameće kao imperativ.

Trener Plavih Edis Mulalić, odlučio se za ovih 11 igrača.

Portal Radiosarajevo.ba traži novinarke/novinare

Večeras 147. vječiti gradski derbi: Željezničar ili Sarajevo?

FK Željezničar: Bender, Hajdarević, Cocalić, Gasal, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Beganović, Galić, Vego.

Sa druge strane njegov kolega Feđa Dudić priliku će od prve minute ukazati sljedećim fudbalerima:

FK Sarajevo: Šahinović, Musa, Đokanović, Varešanović, Mulahusejnović, Tomašević, Džafić, Čirjak, Drobarov, Ikić, Suljić.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos ove utakmice koja, kao što smo naveli, počinje od 20 sati.

90'

Kakav gol Bekrića iz slobodnjaka za 2:2! Sudija svira kraj!

90'

Šest minuta nadoknade. Imamo pravu dramu na Grbavici.

88'

GOOOOOL! Željezničar smanjuje prednost! Bekrić je sjajno centrirao iz kornera, a Haračić glavom pogađa gol bordo tima!

77'

Željezničar sa igračem više nije napravio gotovo ništa nakon čega je stigla kazna u vidu dva gola bordo tima.

76'

GOOOOL! Sarajevo povećava na 2:0 i to nakon gola Muse!

73'

Ahmetović u igri umjesto Mulahusejnovića kod gostiju.

70'

Period bez uzbuđenja i dalje traje dok Manijaci prave veliku bakljadu na južnoj tribini stadiona Grbavica.

65'

Nakon gola zatišje na terenu. Željezničar umjesto da napada djeluje bezopasno, dok se Sarajevu ne žuri s obzirom da ima gol prednosti i to sa igračem manje.

58'

Nova izmjena u Željezničaru. Amoah mijenja Beganovića.

53'

Susret se na kratko prekida zbog bakljade navijača.

50'

Prava erupcija oduševljenja navijača FK Sarajevo!

48'

GOOOOOL! Sarajevo vodi sa 1:0 golom Ivana Ikića!

48'

Galića lopta pogađa u ruku u kaznenom prostoru i sudija pokazuje na 11 metara!

47'

Penal za Sarajevo!

46'

Počelo je drugo poluvrijeme!

45'

Kraj prvog poluvremena na stadionu Grbavica. Viđeno je nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali golova nije bilo.

44'

Sarajevo sa 10 igrača do kraja susreta nakon što je drugi žuti karton pokazan Čirjaku poslije faula nad Santosom!

43'

Nakon početne uspavanke sada par sjajnih minuta fudbala na Grbavici pred sami kraj prvog dijela igre.

41'

U dvije minute razlike, dvije velike prilike za oba tima! Prvo je udarac Hajdarevića sjajno odbranio Šahinović, da bi na drugoj strani za malo neprecizan bio Varešanović nakon sjajnog solo prodora!

37'

Najbolja prilika na utakmici do sada! Udarac Štilića iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa stativu gola Sarajeva! Ostaje počenih 0:0.

35'

Žuti karton za Čirjaka nakon neopreznog faula nad Hodžićem. Prethodno je u bordo timu javnu opomenu dobio i Musa.

24'

Željezničar prvi put prijeti u 24. minuti. Brazilac Santos se namjestio, šutirao, no Šahinović lako brani.

23'

Prva izmjena na utakmici. Trener Želje iz igre mora izvaditi povrijeđenog Cocalića, a na njegovo mjesto ide Kosorić.

18'

U prethodnim minutama nismo gledali veća uzbuđenja. Mreže miruju.

10'

U ovim trenucima bakljada pristalica FK Sarajevo na sjevernoj tribini Grbavice.

7'

Sarajevo prvo prijeti preko Varešanovića čiji udarac lako brani golman domaćih Bender.

1'

Utakmica je upravo počela!

-8

Prošle sezone sarajevski rivali odigrali su tri međusobna duela.

Oba tima su po jednom slavila, a jedan meč je završen neriješenim ishodom.

Meč na Grbavici u martu ove godine okončan je pobjedom Željezničara od 2:0. Strijelci za Plave u tom duelu bili su Hodžić i Zec.

-10

Još jednom podsjetimo na sastave oba tima:

-15

Utakmicu možete pratiti na kanalu Arena Sport 1 BiH, a za sve one koji nemaju ovaj kanal portal Radiosarajevo.ba će raditi tekstualni prijenos ovog susreta.