UEFA | Ferencvaros je u Europskoj ligi: Velika greška golmana Manojlovića koštala Borac

1

Fudbaleri Borca u četvrtak, 29. augusta, na svom terenu odigrali su protiv mađarskog Ferencvaroša revanš meč doigravanja za Europsku ligu i ostali bez Europske lige poslije nslabijeg izvođenja penala.

Borac je bio blizu prolaza u 120 minuta. Vodio je 1:0, ali je nestvarna greška golmana Manojlovića, koji je napravio penal, pokvarila taj cilj.

Penali su uvijek lutrija.

Tokom diplomatske posjete sklopljen "vojni" ugovor: Srbija od Francuske kupuje 12 Rafalea

Gosti su bili opasniji na početku. U 13. minuti zapisali smo pokušaj fudbalera Ferencvaroša. Pešić je odlično spustio loptu do Abu Fanija koji šutira pored gola Manojlovića.

U 15. muinuti prvi udarac igrača Borca porema golu. Srećković se lijepo snašao, šutirao ali je Dibusza bio dobro postavljen i odbranio njegov udarac.

Prvi korner za Borac u 24. minuti. Kulašin je odigrao za Skorupa koji očajno šutira.

Nakon 45 minuta ostalo je 0:0.

UEFA | Težak poraz Zrinjskog od Portugalaca: Projektil sa 30 metara za potpuni debakl

U 54. minuti novi korner za Borac. Nakon ubačaja s ugla, Knoster je dobro reagirao i izbacio loptu daleko od svog gola.

U 73. minuti odlična kontra Borca. No, pogriješio je Kulašin, koji je poslao nešto jaču loptu prema Lukiću. Prilika je bila odlična propala.

U finišu regularnih 90 minuta gosti su bili agresivniji, a igrači Borca pokušali su iz kontre postići gol za pobjedu.

No, to se nije dogodilo. Ostalo je 0:0. Meč je otišao u produžetke.

UEFA | Drama u Sloveniji: Prekinuta utakmicu u Ljubljani, policija prazni tribinu

Prvi i drugi produžetak

U prvom produžetku Borac je krenuo ofanzivnije. To je rezultirali golom u 103. minuti. Naš tim je dobio korner, a nakon njega 1:0 za Borac. Nakon ubačaja Hrelje, Grahovac se najbolje snalazi postiže pogodak za 1:0.

U 109. minuti nevjerovatna greška golmana Manojlovića koji je napravio penal. Promašio je loptu i oborio protivničkog igrača za žuti karton. Varga je bio precizan za 1:1.

U 120. minuti dva kornera za goste. Drugi je bolje izveden, ali lopta opdlazi preko gola.

Ostalo je 1:1. Pobjednika će odlučiti penal-lutrija.

Advokatica Zdravka Mamića: 'Iznenađen je odlukom Europskog suda za ljudska prava, a i ja sam'

Penali

0:0 - Sebastian Herrera nije iskoristio penal! Pucao je malo iznad prečke.

0:0 - Philippe Rommens nije uspio zabiti iz penala.

1:0 - Zoran Kvržić je mirno realizirao penal.

1:1 - Mohamed Ali Ben Romdhane je mirno realizirao penal - pucao je uz desnu stativu.

2:1 - Stefan Savić  je izveo penal po sredini gola i pogodio.

2:2 - Mohammed Abu Fani puca sa bijele tačke i zabija.

2:2 - David Čavić je promašio penal.

2:3 - Kady Borges odlično udara iz penala i lopta je završila u mreži.

2:3 - Srđan Grahovac je promašio penal! Njegov loš pokušaj otišao je na parking stadiona u Banjoj Luci.

Ferencvaros je otišao u Europsku ligu, Borac će igrati konferencijsku ligu.