Europska liga: Borac neporažen u Mađarskoj protiv Ferencvarosa

2

Fudbaleri bh. prvaka Borca su u prvoj utakmici play-offa Europske lige gostovali mađarskom Ferencvarošu, s kojim su odigrali bez golova - 0:0.

Iako je mađarski tim slovio za izrazitog favorita, Banjalučani su se odbranili i na kraju ostali neporaženi.

Ferencvaroš je bio bolji tim u oba poluvremena.

Vedran Zubić nakon masakra u Sanskom Mostu: U ovoj državi su jedino bitni - kvazipolitičari!

Imao je veliku priliku u 27. minuti preko Matsa Knoestera, ali je Filip Manojlović sjajnom reakcijom spasio Borac.

Banjalučani su najbolju šansu imali u 44. minuti preko Stefana Savića, a prije odlaska na odmor Filip Manojlović je još jednom spasio Borac zaustavivši pokušaj Barnabsa Varge.

Šokantno saopćenje: Banjalučki Borac istupa iz Premijer lige BiH?

Golman Borca se u nastavku istakao s još nekoliko odbrana, te su gosti sačuvali svoju mrežu i ostvarili odličan rezultat.

Revanš se igra za 29. augusta u Banjoj Luci.

Ukoliko izbaci mađarskog predstavnika, Borac će igrati grupnu fazu Europske lige. Ako im to pak ne pođe za rukom, imaju osigurane grupe Konferencijske lige.