UEFA | Težak poraz Zrinjskog od Portugalaca: Projektil sa 30 metara za potpuni debakl

2

Zrinjski nije uspio napraviti još jedan veliki podvig u četvrtak navečer, 29. augusta, u Mostaru i nadigrati portugalski Guimaraes u revanš susretu UEFA Konferencijske lige.

Mostarci su u revanšu poraženi sa 0:4, bez ispaljenog metka su pali pred svojim vjernim navijačima.

Tim iz Mostara je u dva meča sa Portugalcima primio sedam golova, a da nije postigao niti jedan.

UEFA | Ferencvaros je u Europskoj ligi: Velika greška golmana Manojlovića koštala Borac

Gosti su poveli u 33. minuti, nakon VAR provjere. Manu Silva je pogodio za vodstvo gostiju, nakon što je sudija Robert Jones pogledao snimak.

Prednost gostiju od 2:0 bila je u 41. minuti. Nuno Santos je nakon greške odbrane Zrinjskog, kapitena Barišića iskoristio asistenciju Mangasa i doveo goste u vodstvo od 2:0.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan gol u mreži našeg tima. U drugoj minuti sudijske nadoknade strijelac za goste bio je Oliveira.

Kraj prvog poluvremena. #HŠKZ _______ HŠK Zrinjski 0:3 Vitoria SC

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Thursday, August 29, 2024

Zrinjski je u drugo poluvrijeme krenuo agresivnije. Ipak, nisu uspjeli zatresti mrežu kvalitetnijih Portugalaca.

Brazilac Gustav Cunha je u 60. minuti ušao u igru, a 11 minuta kasnije je sa više od 30 metara šutirao i postigao prelijep pogodak za ubjedljivih 4:0.

Pred kraj nova sjajna intervencija Marića. To je bila peta na meču ispraćena je aplauzom domaćih navijača.

Do kraja nije bilo promjene rezultata te je Zrinjski ostao bez plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige.

Kraj! Čestitamo Vitoria SC na zasluženoj pobjedi i prolasku u UEFA Konferencijsku ligu! Mi svoju europsku priču za...