UEFA | Zrinjski će se ponovo boriti za grupnu fazu: Mostarci u play-offu Konferencijske lige

5

Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u play-off Konferencijske lige, nakon što su večeras u revanšu u Mostaru uspjeli nadoknaditi gol zaostatka protiv bugarskog Botev Plovdiva i pobjedom 2:0 izboriti plasman dalje.

Bugarski tim slavio je u prvoj utakmici s 2:1, te je bh. predstavniku trebala pobjeda od dva gola razlike za prolaz. Do nje je na kraju i došao.

Imali su šansu Plemići već u 22. minuti doći do prednosti, no Frano Mlinar nije iskoristio najstrožiju kaznu.

UEFA | Historijska noć u Banjoj Luci: Borac osigurao grupnu fazu europskih takmičenja

Ipak, u 39. minuti Zrinjski je došao do gola. Strijelac je bio Nardin Mulahusejnović na asistenciju Kerima Memije.

Gosti su u 41. minuti ostali s igračem manje, kada je zbog direktnog crvenog kartona isključen Antoine Conte.

Brojčanu prednost domaći su iskoristili u 83. minuti, kada su stigli do drugog gol preko Tomislava Kiša.

Protivnik Zrinjskog u borbi za grupnu fazu bit će pobjednik duela Vitoria Guimaraes - Zurich. Tu je portugalski predstavnik dobio prvi meč s 3:0.