Urnebesni snimci slavlja iz Engleske nakon "trilera" s Kolumbijom

Fudbalska reprezentacija Engleske skinula je prokletstvo jedanaesteraca i sinoć u osmini finala Svjetskog prvenstva slavila protiv reprezentacije Kolumbije nakon raspucavanja s bijele tačke.

Imali su Englezi vodstvo sve do 93. minute, a onda je Yerry Mina, kada je već u šesnaestercu Engleske bio i David Ospina postigao pogodak za produžetke.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova i pobjednik se tražio boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon što je Ospina odlično odbranio pokušaj Jordana Hendersona činilo se kako će još jednom Englezi kući nakon penala.

Nakon promašaja Hendersona, Uribe je namjestio loptu i pogodio prečku, a Trippier je izjednačio na 3:3. Potom je udarac Bacce odbranio Pickford, a kada je Dier pogodio mrežu Ospine nastala je potpuna ludnica širom Engleske.