Urnebesna situacija: Komad papira u VAR sobi odlučivao o golu

twitter / Na utakamici u Kini komad papira je odlučio da li je bio ofsajd ili ne

U utakmici kineskog prvenstva između Shanghai Shenxina i Heilongjiang Lave, u kojoj su domaći ostvarili pobjedu od 2:1, komad papira je odlučio da li je bio ofsajd ili ne.

Igrala se 58. minuta kada su gosti postigli još jedan gol, prvi vodstvo od 1:0, ali je on poništen zbog ofsajda.  Dugo je trajala analiza u VAR sobi, a zanimljivo je da je sudbinu oko ovog gola odlučio komad papira.

Naime, arbitri su u sobi stavljali komad papira preko ekrana da bi vidjeli da li je igrač koji je postigao gol za 2:0 bio u nedozvoljenoj poziciji.

Na kraju je donosena odluka da se gol ne prizna, a domaći su u nastavku susreta postigli dva gola i preokrenuli rezultat.