Derbi na Koševu pripao Zrinjskom: Kovačević poklonio bodove gostima

Utakmicama 24. kola danas je nastavljeno takmičenje u nogometnoj BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a derbi susret odigran je na Koševu na kojem je lider Sarajevo poraženo od Zrinjskog. Susret je završen 1:0 u korist Mostaraca.

U prvom dijelu večerašnje utakmice, najbolju šansu imali su igrači Sarajeva.

Naime, fudbaleri Sarajeva mogli su da stignu do vodstva protiv Zrinjskog u 37. minuti susreta. Miloš Stanojević je iznenada dobio šansu da pogodi mrežu gostiju, no Ivan Brkić je sjajno intervenisao.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 0:0.

U drugom dijelu utakmice, fudbaleri Zrinjskog poveli su protiv Sarajeva na Koševu pogotkom Staniše Mandića u 52. minuti utakmice.

Mandić je pogodio nakon ubačaja iz kornera, a loše su intervenisali Vladan Kovačević i Anel Hebibović.

Dvije minute poslije Hebibović je sjajno šutirao iz slobodnjaka ali Brkić je ponovo bio na visini zadatka.

Obje ekipe su igrale grubo i sve veća nervoza je bila prisutna, što je rezultiralo sa nekoliko žutih kartona.

Sarajevo je napadalo, ali bez konkretnih šansi nije uspjelo doći do poravnanja. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka je na semaforu stajalo 0:1.

Zrinjski se ovom pobjedom primakao Sarajevu na šest bodova zaostatka.