Tuzlanski derbi bez pobjednika, Krupa zadržala "fenjer"

Fena / Detalj s utakmice Sloboda - Tuzla City

Na Tušnju je danas odigran gradski derbi Tuzla Cityja i Slobode, a nije bilo pobjednika te je završeno 1:1.

Gledali smo zaista vrlo dobru utakmicu dva gradska rivala, koji su pokazali dosta toga dobrog.

U vodstvo je nominalni domaćin stigao u 18. minuti kada je nevjerovatan gol postigao Nermin Crnkić. On je nakon ubačaja s desne strane sjajno pogodio makazicama i digao Tušanj na noge.

Napala je nakon toga Sloboda, a na izjednačenje je čekala do 36. minute. Tada su fudbaleri Slobode dočekali grešku odbrane Tuzle, Čivić je pogodio prečku, a odbijenu loptu pokupio Said Husejinović i pogodio za 1:1.

I u nastavku smo gledali dobar fudbal, Sloboda je furiozno krenula i napravila nekoliko prilika pred golom Nurkovića, ali nije to rezultiralo golom.

Kako se bližio kraj, obje ekipe su bile sve opreznije i više su mislile na svoj gol, nego na to da ugroze protivnika. Ipak, mogla je Tuzla City do pobjede preko Šarčevića u 87. minuti. Njegov pokušaj sa 6-7 metara je tada blokirao Adžem, a na drugoj strani je nešto ranije prijetio i Husejinović.

U okviru 24. kola PLBiH Krupa je na domaćem terenu ugostila ekipu Radnika.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez izglednih prilika, sve do 44. minute kada gosti stižu do vodstva, nakon što je Makitan postigao autogol.

Drugo poluvrijeme je Krupa krenula nešto ofanzivnije, imali su neke polušanse, ali bez većih uzbuđenja.

Napadi domaćina su se isplatili u 71. minuti kada dolaze do poravnanja preko Brtana.

Krupa je uspjela doći i do potpunog preokreta golom u 89. minuti, preko Aganspahića za 2:1, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima.

Radnik je uspio stići do poravnanja u posljednjim sekundama utakmice preko Bradonjića za konačnih 2:2.

U Ugljeviku su danas utakmicu odigrale ekipe Zvijezda 09 i Široki Brijeg, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta slabo. Bez pravih uzbuđenja gdje nijedna ekipa nije pokazala previše.

Ipak nešto spretniji su bili gosti koji u 42. minuti dolaze do vodstva od 0:1 preko Bagarića.

Zvijezda je ofanzivnije krenula u drugo poluvrijeme, a veliku šansu su imali u 55. minuti preko Sjepanovića, ali je Bilobrk sjajno odbranio.

U 71. minuti Zvijezda stiže do poravnanja, a strijelac gola je bio Stjepanović, koji je danas odigrao sjajno drugo poluvrijeme.

Do kraja utakmice se rezutlat nije mijenjao te je konačan rezultat glasio 1:1.