Guardiola nadmudrio Mourinha: Građani nose bodove s Old Trafforda

Manchester United je danas na svom Old Traffordu u velikom derbiju četvrtog kola Premiershipa odmjerio snage s gradskim rivalom Manchester Cityjem. Slavili su gosti rezultatom 2:1.

Građani do prednosti dolaze već u 15. minuti susreta. Mlada zvijezda Građana Iheanacho je u ulozi asistenta, a mrežu De Geae trese Kevin de Bruyne.

Dvadeset minuta kasnije opet se radovao Guardiola. Ovaj put su Građani imali dosta sreće, a na pravom mjestu bio je mladi Iheanacho i pogodio mrežu Uniteda za dva gola prednosti.

Nadu Mourinhu i njegovoj ekipi vratio je Zlatan Ibrahimović golom u 42. minuti susreta. Tražili su domaći do kraja susreta pogodak kojim bi izjednačili rezultat, ali je ostalo 2:1 za Građane.