Drama u finišu derbija kola: Hebibović kasnim golom donio bod Sarajevo

0

Fudbaleri Tuzla Cityja i Sarajeva danas su na Tušnju odigrali 1:1 u jednom od derbi susreta 12. kola Premijer lige BiH.

Domaći su poveli nakon svega pet minuta igre i to nakon što je Sulejman Krpić zatresao mrežu tima s Koševa.

Tuzla se nakon toga vrlo dobro branila, a Sarajevo je prvu veliku priliku imalo u 38. minuiti kada Cmiljanić pokušava, ali Fejzić sjajno brani.

Ne propustite: Njemačka violinistica Mira Foron na koncertu Sarajevske filharmonije

U drugom poluvremenu Tuzla je imala dvije prilike da povisi prednost, a kada ih nisu iskoristili, uslijedila je kazna.

Bordo tim do boda do,lazi u 90. minuiti kada Anel Hebibović postiže sjajan gol za konačnih 1:1.

Sarajevo je na ovaj način ostalo u trci za vrh tabele jer ima osam bodova manje od današnjeg rivala. S druge strane, Tuzla City je ostala bez prvog mjesta jer zaostaje bod za Zrinjskim. Doduše, Tuzlaci imaju meč manje.