Turski mediji: Zbog fenomenalnog gesta večeras Džeko pokazao o kakvoj veličini se radi

2

Nogometaši Fenerbahcea u četvrtak nevečer, 28. septembra, igraju upravo zaostalu utakmicu 3. kola turske Superlige.

Edin Džeko sa društvom dočekuje ekipu Basaksehira i nakon 45 minuta rezultat je 3:0 za Fener.

Zanimljiva scena se dogodila u 12. minuti susreta kod drugog gola domaće ekipe. A o njoj upravo pišu turski mediji.

Tragedija u Sarajevu: U nesreći poginulo 2-godišnje dijete, uhapšen vozač Mercedesa (34)

Nakon sjajne akcije domaćeg tima, Dušan Tadić je ubacio loptu prema Dijamantu, a ispred našeg Zmaja, nogometaš gostiju Duarte poslao je loptu u sopstvenu mrežu.

Svi mediji, pa oni i turski, u početku su mislili da je Džeko bio strijelac. No, Dijamant nije proslavio pogodak, već je pokazao da je strijelac bio igrač Duarte i potrčao u zagrljaj Dušanu Tadiću.

Džeko ipak nije strijelac, gol pripisan igraču Istanbul Basaksehira

S ovim golom Džeko je pridobio velike simpatije u Turskoj, ali i našoj javnosti, i još jednom pokazao o kakvoj se ljudskoj i nogometnoj veličini radi.