Tottenham u najluđoj utakmici sezone srušio City i vratio Liverpool u borbu za naslov

0

Tottenham je večeras kreirao iznenađenje i nanio Manchester Cityju prvi poraz u 2022. godini, i to na Etihadu.

Gosti su poveli već u četvrtoj minuti, bila je to sjajna kontra i perfektna asistencija Sona za Kuluševskog, piše SCsport.

City je izjednačio u 33. minuti, Gundogan je pokupio odbijenu loptu nakon slabe reakcije Llorisa i zatresao mrežu londonskog tima.

Crkva u BiH bori se s iseljavanjem: Katolička zajednica upola manja

Harry Kane zatim donosi novo vodstvo Tottenhamu u 59. minuti, ponovo je asistent bio južnokorejski reprezentativac Heung Min Son.

Kapiten Pijetlova je poentirao i u 75. minuti, ali pogodak je poništen nakon VAR konsultacija.

U drugoj minuti nadoknade Riyad Mahrez realizira najstrožu kaznu za 2:2 i činilo se da će se izabranici Pepa Guardiole izvući, ali to se nije desilo.

U petoj minuti nadoknade na scenu opet stupa Harry Kane i nakon odličnog centaršuta Kuluševskog donosi ogromnu pobjedu svom timu.