Tottenham pregazio Liverpool za četvrti uzastopni trijumf u prvenstvu

Tottenham je večeras u devetom kolu engleskog Premiershipa na svom terenu dočekao Liverpool. Slavio je domaćin rezultatom 4:1.

Tottenham je do vodstva došao u četvrtoj minuti utakmice. Trippier je asistirao, a mrežu gostiju zatresao je Harry Kane. Samo osam minuta kasnije bilo je 2:0. Ovaj put Kane je asistirao, a mrežu Liverpoola zatresao je Son Heung-Min.

U 24. minuti susreta gosti su smanjili rezultat. Henderson je asistirao, a Salah zatresao mrežu Llorisa. U trećoj minuti nadoknade domaćin je postigao i treći pogodak. Mrežu Mignoleta zatresao je Alli.

Tottenham je do četvrtog gola došao nakon 11 minuta igre u drugom poluvremenu, a svoj drugi pogodak na susretu postigo je Harry Kane. Ostalo je do kraja susreta na Wembleyu 4:1 za domaće.