Težak debi za bh. sudiju u Europi: Pokazao žuti karton igraču zbog slavlja s izraelskom zastavom

1

Bosanskohercegovački sudija Luka Bilbija je imao svoj debi u europskim takmičenjima, a odmah je dobio težak zadatak.

Sudio je meč Konferencijske lige između islandskog Breidablika i izraelskog Maccabija iz Tel Aviva. Utakmica je završena rezultatom 2:1 za goste iz Izraela, a Luka Bilbija je imao pune ruke posla.

Ukupno je podijelio sedam žutih kartona, od čega su dva išla za Gísli Eyjólfssona iz domaće ekipe. On je drugi žuti karton dobio u 95. minuti.

Delić: BiH prva zemlja u svijetu koja je u pravo uvela dijete rođeno iz zločina ratnog silovanja

Međutim, incident koji je obilježio utakmicu i sigurno otežao debi Bilbije u Europi desio se u 37. minuti. Dvije minute prije toga, Dan Biton je postigao pogodak i odlučio proslaviti sa izraelskom zastavom.

Luka Bilbija je to odlučio sankcionisati sa žutim kartonom. Nije se puno osvrtao na kritike koje je dobio od Bitona i njegovih saigrača.

Vrijedi spomenuti i da su tribine stadiona u Islandu bile pune palestinskih zastava, iako nije bilo mnogo navijača.