Tabela naše grupe: Slovaci nam bježe četiri boda, evo šta sada čeka Zmajeve i šta nam treba do kraja

2

Odigrane su sve utakmice trećeg kola grupe J kvalifikacija za EURO.

Portugal je u Lisabonu prema očekivanjima slavio protiv Bosne i Hercegovine sa 3:0 i skoro osigurao plasman na Europsko prvenstvo već nakon tri kola.

Dva gola je postigao Bruno Fernandes, a jednom je pogodio Bernardo Silva.

Sjajne vijesti: OKI Fantomi treći put uzastopno osvojili titulu prvaka Europe

Selekcija Luksemburga je na svom terenu pobijedila Lihtenštajn sa 2:0.

U trećem meču naše grupe, Island nije uspio da zaustavi Slovačku. Slovaci su bili bolji rezultatom 2:1.

Slovaci su preko Kucke poveli sa 1:0 u 27. minuti. Finnbogasson je sa bijele tačke u 41. minuti  izjednačio na 1:1, a pobjedu Slovacima donio je Suslov u 70. minuti.

Portugal je trenutno lider u grupi sa devet bodova, slijedi Slovačka sa sedam.

Luksemburg je osvojio četiri, BiH i Island imaju po tri, a zadnji je Lihtenštajn bez bodova.

Uživo iz Lisabona u borbi za Euro 2024: Portugal - Bosna i Hercegovina 3:0

Nakon Luksemburga u utorak, 20. juna, u Zenici na Bilinom polju, Zmajeve u petom i šestom kolu čekaju Lihtenštajn (domaći teren) i gostovanje Islandu. Ti mečevi su na rasporedu u septembru 2023. godine.