Svjetsko prvenstvo u Kataru: Blitzkrieg Engleske, Gordi Albion za svega dvije minute riješio Vels

0
A. Ka.

Engleska se pridružila odabranom društvu savladavaši Vels u okviru grupe B na Svjetskom prvenstvu u Kataru sa visokih 3:0.

Englezi su za svega dvije minute na startu drugog poluvremena postigli dva gola. Strijelci su bili Rashford (50. i 68. minuta) i Foden (52. minuta)

Posebno je bio lijep prvi gol Rashforda koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

Kultura sjećanja: Kanada će kosponzorirati Nacrt rezolucije UN-a o Srebrenici

Mundijal u Kataru: Nizozemska rutinski pobjedila domaćina

Nakon početnih ispitivanja snaga, prvi prijete Englezi. Rashford je u 10. minuti sam izašao ispred golmana Velsa, ali Ward izlazi kao pobjednik.

Igrači Gordi Alabiona uživali su potom veliki posjed lopte.

Na prvo novo uzbuđenje čekalo se do 38. minute, kada je šutirao Foden. Međutim, lopta odlazi pored gola.

To je ujedno sve što se mnoglo vidjeti u prvom poluvremenu.

Englezi furiozno kreću u drugom dijelu susreta. Blitzkriegom u svega 120 sekundi bacaju igrače Velsa na koljena.

Prvo je u 50. minuti majstorski iz slobodnjaka pogodio Rashford. Dio krivice ide na golmana, budući da je Rashford gađao golmanovu stranu.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

U 52. minuti već je bilo jasno ko je pobjednik. Strijelac je bio Foden.

Englezi se nisu zaustavili te je danas fenomenalni Rasford ponovo zabio u 68. minuti. To mu ujedno treći pogodak na Mundijalu.

Isti igrač umalo nije postigao hat-trick. U 77. minuti je šutirao, ali je još bolje odbranio golman Velsa.