Mundijal u Kataru: Nizozemska rutinski pobjedila domaćina

0
A. Ka.

Nizozemska je novi putnik u osminufinala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Lale su očekivano u posljednjoj utakmici u okviru Grupe A na Svjetskom prvenstvu u Kataru savladali upravo domaćina.

Na kraju je bilo 2:0, a strijelci za Nizozemce bili su Gakpo (26. minuta) i De Jong F. (49. minuta).

Uskoro otvaranje prve sigurne kuće za LGBTI osobe u BiH

Ovo je bizarno: Portugal zvanično traži od FIFA-e da se gol upiše Ronaldu, a ne Fernandesu?

Nizozemci su već u četvrtoj minuti meča zaprijetili Kataru. Blind je odlično šutirao, ali je golman još bolje odbranio.

Nizozemci su imali i veći posjed lopte, što su u 26. minuti krunisali golom.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Strijelac je bio Gakpo, koji je prethodno odigrao lijep dupli pas sa Klassenom.

Do kraja prvog poluvremena Nizozemska je i dalje imala više loptu u nogama, ali se rezultat nije mijenjao.

Nizozemcima su u nastavku bile potrebne svega četiri minute da udvostruče prednost. Ovog puta loptu u mrežu je poslao De Jong.

De Jong nije imao težak zadatak. Prethodno je odličan udarac uputio Depay, lopta se odbila do De Jonga, koji je pospremio loptu u prazan gol za 2:0.

Već u tim trenucima je pitanje pobjednika, praktično, bilo riješeno.

Nizozemci stižu i do trećeg gola u 68. minuti, ali je gol Berghuisa poništen nakon VAR intervencije. Utvrđeno je da je golu prethodilo igranje rukom.

Isti igrač u sudijskoj nadokandi pogodio je prečku, tako da je na kraju ostalo 2:0.