Drama na Mundijalu u Kataru: Koulibaly majstorskim golom odveo Senegal među 16 najboljih

0

Senegal se plasirao među 16 najboljih na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Prije utakmice Senegalu je igrala samo pobjeda, dok je Ekvador imao pravo i na remi. Katar je već ispao s prvenstva, pa je Nizozemska bila iz ove grupe jedini sigurni putnik u osminu finala.

Senegal je bolje otvorio utakmicu. U trećoj minuti I. Gueye dobio je sjajnu loptu na rubu šesnaesterca, bio je praktički sam, ali loše je zahvatio loptu i poslao je pokraj gola Ekvadora.

Zabrinjavajuće: U Brčko distriktu BiH prijavljeno 28 slučajeva obolijevanja od morbila

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

U 14. minuti probao je Valencia ali nije uspio zahvatiti loptu kako je želio. Ostalo je 0:0.

Do kraja prvog dijela ipak smo vidjeli pogodak. Sarr je probio sa boka, ušao u šesnaesterac, a Hincapie mu je ušao u putanju i zapleo ga. Sudija je odmah pokazao na penal, a VAR je potvrdio njegovu odluku.

Loptu je uzeo Sarr i udarac pretvorio u vodstvo od 1:0. Igrala se 43. minuta.

Tako je završilo i prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu Ekvador je više napadao, jer su morali doći do remija koji ih je vodio u nokaut fazu.

U 68. minuti Ekvador se i vratio u igru za osminu finala. Gol je postigao Caicedo.

No, nismo dugo čekali na odgovor. Dva minuta kasnije (70. minuta) Koulibaly je zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje Senegala.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata - ostalo je 2:1 za Senegal koji se plasirao među 16 najboljih.