Sušić porazom na teškom gostovanju otvorio prvenstvo s Akhisarsporom

AA
Bivši selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić porazom je počeo novu sezonu turske Super lige sa svojim Akhisarsporom

Bolji od Sušićeve ekipe bio je istanbulski Besiktas koji je na domaćem terenu slavio rezultatom 2:1.

Domaćine je u vodstvo doveo portugalski internacionalac Pepe u 39. minuti. Samo tri minute kasnije Ryan Babel postiže još jedan gol za Besiktas.

Yevhen Seleznyov je u 56. minuti postigao gol za goste, ali je to bilo sve od osvajača turskog Super kupa ove sezone.

Za Sušićev tim je igrao njegov sunarodnjak Avdija Vršajević, koji je dobio žuti karton u 70. minuti meča. Bio je to jedan od devet žutih kartona na susretu.

Nakon nepotpunog prvog kola u vodstvu je Galatasaray s tri boda i najboljom gol razlikom.