Šta je Džeko poručio nakon jučerašnje utakmice

Fena
/ Foto: AS Roma
Fudbaleri Rome sinoć su savladali ekipu Cagliarija rezultatom 1:0 na stadionu Olimpico u Rimu u utakmici 21. kola italijanske Serije A.

Odlučujući pogodak za Vučicu postigao je bh. reprezentativac Edin Džeko u 55. minuti, nakon ubačaja Rudigera.

To je bh. igraču bio 14 pogodak ove sezone u italijanskom prvenstvu i izjednačio se na drugom mjestu s Juventusovim Gonzalom Higuainom i Torinovim fudbalerom Andreom Belottijem.

"Ovo je važna pobjeda jer je Cagliari dobra ekipa. Radimo naporno i moramo se fokusirati na sebe", kazao je Džeko za Mediaset Premium.

Roma i dalje drži priključak za vodećim Juventusom, koji ima bod više, ali i utakmicu manje u odnosu na rimski klub: "Šteta je što sam promašio priliku za gol u prvom poluvremenu, ali sam bio odlučniji u drugom. Moramo nastaviti u ovom ritmu i ne trebamo se osvrtati na druge rezultate."

Roma će narednu utakmicu igrati u gostima protiv Sampdorije 29. januara.