Srbijanski navijači vrijeđali Dijamanta: "Džeko, Turčine..."

11

Edin Džeko je danas na turniru u ruskom Sankt Peterburgu debitovao za turski Fenerbahce.

Zaigrao je Dijamant od prve minute u meču protiv Crvene zvezde, koja je slavila pobjedu od 3:1 nad istanbulskim timom.

Za pobjedu Zvezde pogađali su Olayinka u 1., Ivanić u 39. i Lučić u 83. minuti utakmice. Joao Pedro je u 81. minuti postigao jedini gol za turski tim.

Godišnjica prvog poslijeratnog derbija na Grbavici

Džeko je tokom meča bio i na meti uvreda navijača Zvezde u Rusiji, koji su mu skandirali: "Džeko, Turčine, , n***** se k******".

I ostatak meča je protekao u nacionalističkom orgijanju na tribinama stadiona.

Kao i obično, skandiralo se i o Kosovu.

Meč su obilježile i nevjerovatno visoke tenzije na terenu s obzirom da se radi o pripremnoj utakmici, a u finišu je čak pocrvenio trener Fenera Kartal…

Džeko je teren napustio u 66. minuti utakmice.

Inače, Zvezda je pobijedivši sve tri utakmice na turniru isti i osvojila i iz Rusije se u Beograd vraća s peharom. Prvo je prvak Srbije deklasirao Neftci s 4:0, potom je s 2:1 savladao domaći Zenit, a danas je pao i Fener, piše SC Sport.