Srbija ispala s Mundijala: Pet golova na utakmici, Švicarci idu dalje

8

Utakmica između Švicarske i Srbije završena je rezultatom 3:2 - fudbalska reprezentacija Srbije ovim je ispala s Mundijala, a u ovoj grupi, uz Švicarsku, Brazil je prošao dalje.

Ova, jedna od 'najluđih' utakmica u Kataru počela je žestokim napadima Srbije.

Već u prvoj minuti golman Vanja Milinković-Savić spašava Srbiju, kada je Embolo, sa šest metara pogodio praov u golmana. Deset minuta kasnije, Živković šuta s dvadesetak metara i pogađa stativu, lopta se odbija do Mitrovića, ali ništa od ovog pogušaja.

Podcast s Tomom – Jadranka Miličević: Za femicid nije kriv samo pojedinac, već čitavo društvo

Švicarska sjajnim golom Shaqirija povela protiv Srbije, Mitrović vratio Orlove u igru

U 20. minuti pada prvi gol - povela je Švicarska, i to pogotkom Xherdana Shaqirija.

Nakon ubačaja Rodrigueza, Shaqiri je matirao Milinković-Savića, što je rezultiralo erupcijom navijača Švicarske.

Šest minuta kasnije već je 1:1

U 26. minuti susreta Tadić je ubacio s lijeve strane, a Mitrović iz trka dao prekrasan gol glavom.

Završena grupna faza: Poznati parovi osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru

Shaqiri je u 30. minuti išao jedan na jedan s Milinković-Savićem, ali je lopta otišla pored gola.

Srbija u 35. minuti pravi preokret i vodi 2:1! Vlahović gađa iz jako teške situacije - bio je okružen Švicarcima, ali je sjajnim šutem uspio pronaći put do mreže.

U 44. minuti se vraća se Švicarska, te su, golom Embola, poravnali rezultat na 2:2. Bila je to vrlo lijepa akcija Švicaraca - Widmer je s desne strane poslao loptu pred gol, a Embolo ju je samo 'gurnuo' u mrežu.

Prvih 45 minuta završava ovim rezultatom, a tri minute nakon početka drugog poluvremena vidjeli smo novi gol!

Švicarska opet vodi 3:2, a ovaj put je strijelac Freuler. Shaqiri ubacuje loptu, Vargas je petom krasno ostavlja za Freulera koji je 'natrčao' na loptu i šutirao pored nemoćnog golmana Srbije.

Nastavlja se napeta utakmica, a u 66. minuti i problemi. Fudbaleri Srbije traže penal zbog, kako tvrde, povlačenja Mitrovića, no od penala nema ništa; čini se, da je u tim trenucima došlo do dobacivanja između klupe Srbije i Xhake. Xhaka se u jednom trenutku uhvatio i za međunožje dok je gledao prema klupi Srbije.

Sporni trenutak na utakmici

Ekipa Srbije nakon ovoga djeluje kao da nema snage, a ni rješenja, kako bi konkretnije napala Švicarsku u tom trenutku.

Potrebna su im dva gola, a jedino što su u tom momentu imali jeste posjed lopte.

Đuričić je u 81. minuti dobio posjekotinu na licu nakon duela sa dvojicom švicarskih fudbalera, pa je morao da napusti igru kako bi mu se povreda sanirala.

Sudija je svirao sedam minuta nadoknade - Srbija je u zadnjim minutama pokušavala šutevima iz daljine, ali su ih Švicarci uspješno blokirali, a u 89. minuti golman Srbije spasio je Orlove od još jednog primljenog pogotka.

U  ovim trenucima Kamerun je dao gol na meču sa Brazilom, što je značilo, da ukoliko Srbija eventualno izjednači, Švicarska ispada sa prvenstva!

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

U četvrtoj minuti produžetka zamalo smo vidjeli i masovnu tuču na terenu.

Počelo je guranjem Xhake, pa je Milinković-Savić ušao u klinč sa Rodrigesom, a kasnije su se u tuču uključio veliki broj fudbalera. Sve je zamalo rezultiralo masovnom tučom, a prekid je potrajao prilično dugo.

Radonjić je pokušao izjednačiti u zadnjim sekundama meča, ali je lopta otišla pored gola.

Iako je utakmica potrajala nešto duže od predviđene nadoknade, Srbija nije izjednačila rezultat je do kraja ostao 3:2 za Švicarsku. Orlovi idu kući, a Švicarska ide u osminu finala.