Mundijal u Kataru: Urugvaj pobijedio Ganu, ali ne ide u osminu finala

0

Urugvaj je postigao prve pogotke na aktuelnom Mundijalu u Kataru, pobijedio Ganu, ali nije se plasirao u osminu finala.

Susret trećeg kola grupe H ipak je loše počeo za Urugvaj, dosuđen je penal za Ganu u 17. minuti. No, nastavljeno je prokletstvo afričkog tima, kojem ni 2010. jedanaesterci nisu bili sretni protiv Urugvaja.

Loptu je uzeo kapiten Andre Ayew, šutirao – ali Sergio Rochet je odbranio njegov udarac. Ko zna kako bi se utakmica završila da je nogometaš Al Sadda zatresao mrežu…

Šta se dešava na ulicama Sarajeva? Policajci sa psom izazvali znatiželju građana

Posljednje utakmice grupne faze Mundijala u Kataru: Dan D za Srbiju, komšijama igra samo pobjeda

Kazna je Ganu, kojoj je i remi bio dovoljan za prolazak u nokaut fazu SP, stigla u 26. minuti. Lawrence Ati je odbranio udarac Luisa Suareza, ali na pravom mjestu se našao De Arrascaeta i 'odbijanac' pospremio u mrežu za vodstvo Urugvaja.

Samo šest minuta kasnije, isti igrač je nakon asistencije Suareza prelijepim golom udvostručio prednost La Celeste – 0:2, piše SCsport.

U drugom poluvremenu Urugvajci su (i pored nekoliko solidnih prilika za Ganu) sačuvali prednost, ali to nije bilo dovoljno za prolazak među 16 najboljih reprezentacija planete.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Portugal je ranije osigurao prvo mjesto grupe sa šest bodova, Koreja je druga sa četiri (gol-razlika 4:4), Urugvaj ima isto toliko bodova (gol -razlika 2:2), a Gana tri.