Najveće iznenađenje Svjetskog prvenstva: Njemačka ide kući sa Mundijala u Kataru

3

Sjajnu utakmicu odigrali su Kostarika i Njemačka. Slično kao u drugoj utakmici, i ovdje je favorit Njemačka imala vodstvo na poluvremenu ranim golom Gnabryja.

A onda potpuni šok jer je Kostarika okrenula rezultat.

Njemačka je na poluvrijeme otišla s vodstvom od 1-0, ali Tejeda je šokirao 'Elf' golom u 58. minuti. Kostarika je u 70. minuti uzela vodstvo za prolazak u osminu finala, ali Havertz opet izjednačuje u 72. minuti...

ZA (I PROTIV) BiH U NATO-u | Edin Subašić: Dilema između prosperiteta i bijede separatizma!

Nevjerovatna drama u Kataru: Malo je nedostajalo da Španija ode kući sa Mundijala

Zatim je Musiala čak dva puta pogodio stativu, da bi Nijemci bili kažnjeni za te promašaje u 70. minuti, kada Vargas poentira za 1:2. No, vrlo brzo Njemačka je izjednačila preko Havertza.

Kai Havertz je zatim pogodio za novo vodstvo Nijemaca, nakon ubačaja Gnabryja odlično je utrčao i zatresao mrežu za 3:2. Fullkrug potom potvrđuje trijumf Elfa golom za 4:2.

Tim rezultatom je i zaključen meč, kao i nastup Njemačke na Svjetskom prvenstvu, jer je na drugom terenu ostalo 2:1 za Japan. Pobjeda Nijemaca nad Kostarikom bila je Pirova…