Sramota Kraljeva: Real Madrid teško poražen u Gironi, Barcelona polako sprema slavlje

0

Fudbaleri Real Madrida doživjeli su katastrofalni poraz na gostovanju u Gironi, a domaća ekipa porazila ih je rezultatom 4:2.

Zvijezda večeri bio je Valentin Castellanos, argentinski napadač koji je u Gironi na posudbi iz New York City FC. On je postigao sva četiri gola, i to sve do 62. minute.

Prvi gol postigao je već u 12. minuti, a uduplao je prednost svoje ekipe u 24. minuti. Vinicius Jr. je dao gol u 34. minuti, te je dao nadu za tim Real Madrida.

Majke Srebrenice uputile pismo Kraljevini Bahrein i UAE: Ne nasjedajte na Vučićeve laži!

Ipak, već u 46. minuti je Castellanos završio svoj het-trik i tako odnio svu nadu da će Real Madrid doći do bodova u ovom katalonskom gradu. U 62. minuti dolazi i do pokera, te je katastrofa Madriđana upotpunjena.

Poraz je za Real Madrid malo ublažio Lucas Vasquez, koji je postigao pogodak za konačnih 4:2 u ovom meču.

Barcelona tako ima mogućnost, pobjedom nad Rayo Vallecanom u ovom kolu, da ode na čak 14 bodova prednosti

S druge strane, Madriđani se okreću svojim obavezama u Ligi prvaka, gdje ih 9. maja očekuje prvi meč polufinala protiv Manchester Cityja.