Spektakl u Tirani: Roma pobijedila Feyenoord i osvojila Konferencijsku ligu

0

Fudbaleri Rome osvojili su Konferencijsku ligu nakon što su večeras u Tirani pobijedili Feyenoord sa 1:0.

Bilo je ovo drugo europsko finale ovog proljeća u okvirima UEFA-e pošto je u prvom (Europska liga) Frankfurt pobijedio Rangers.

Večeras smo, prije svega, gledali jednu tvrd utakmicu, kakva se može i očekivati od Josea Mourinha u finalu.

Vozači, oprez: Saobraćajna nesreća u Sarajevu, stvorene gužve na ovoj dionici

Nizozemcima nije pomogla ni činjenica da ih je na stadionu u Tirani pratio veliki broj navijača

Nizozemski mediji su objavili da ih je samo u Rotterdamu bilo preko 60.0000. Na Gradskom stadionu ih je bilo preko 45 000 navijača, te još 15.000 u samom gradu.

Jedini gol na meču postigao je Nicolo Zaniolo u 32. minuti.

Na samom početku drugog poluvremena ekipa iz Nizozemskog imala je tri velike prilike. Prvo je Trauner pogodio stativu u 47. minuti da bi samo nekoliko sekundi kasnije Til šutirao, ali Rui Patricio je to odbranio.

Golman Rome se proslavio i u 50. minuti kada je Malacia bio u šansi.

Sjajan je bio i na drugoj strani Justin Bijlow jer je u 86. minuti zaustavio Lorenza Pellegrinija da postigle gol za kraj nadanja Nizozemaca.

Na kraju ipak Feyenoord nije imao snage ni sreće da dođe do produžetaka pa je Roma osvojila prvi trofej pod trenerskom palicom Josea Mourinha.