Spektakl u Parizu: Real srušio Liverpool i osvojio 14. titulu prvaka Evrope!

3
S.G.

Veličanstveni Stade de France u Parizu bio je poprište finala Lige prvaka između Real Madrida i Liverpoola, a u kojem su Kraljevi slavili rezultatom 1:0.

Na taj način su se domogli 14. titule prvaka Evrope po čemu im nema ravne ekipe na Starom kontintentu!

Meč je imao neslavan početak budući da je kasnio tačno 36 minuta zbog velikih gužvi koje su se stvorile ispred ulaza na stadion.

Sarajevsko vrelo ljeto: Glas građana o izazovima vodosnabdijevanja

Pojedini navijači su pokušali ući na tribine bez karte, što je i rezultiralo ovim kašnjenjem.

Iskusni lisac Carlo Ancelotti smogao je dovoljno znanja i iskustva da nadmudri svog kolegu sa druge strane Jurgena Kloppa i domogne se još jednog naslova prvaka Evrope.

Uvodne minute meča kao i njegov veći dio pripale su Liverpoolu, no to im nije večeras mnogo pomoglo.

Prvu priliku bilježimo u 16. minutu i to kakvu! Arnold je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio za Salaha, čiji udarac nekako brani golman Reala.

U nastavku akcije i Thiago je šutirao preko gola.

Dvije minute kasnije Salah je ponovo zaprijetio, no Courtois opet sjajni brani! Liverpool za sada mnogo bolji.

U 22. minuti Mane je promješao odbranu Madriđana i šutirao, no njegov udarac zaustavlja stativa! Definitivno najbolje prilika za Engelze.

Sami finiš prvog dijela donio je jednu diskutabilnu situaciju.

Benzema je primio jednu sjajnu loptu, ali se Francuz spetljao i ona mu je na kratko pobjegla, ali je i pored toga uspio postići gol koji je kasnije poništen zbog navodnog ofsajda.

Karim Benzema postiže gol koji je poništen zbog ofsajda - undefined

Nastavak je donio manje-više istu sliku na terenu. Liverpool je nastavio sa napadima, no Madriđani su znali kako da se odbrane, ali i dođu do gola.

Nakon "dosadnih" minuta drugog dijela vidjeli smo gol. Valverde je šutirao, a lopta sretno dolazi do sjajnog Viniciusa koji je posprema u mrežu za vodstvo svog tima!

Vinicius Junior postiže gol za 1:0 - undefined

Erupcija oduševljenja među mnogobrojnim navijačima Real Madrida!

Ovo je bio peti gol Viniciusa Juniora ove sezone u Ligi prvaka. Nestvarna sezona mladog Brazilca.

Jurgen Klopp je nakon primljenog gola bacio sve karte u napad. Priliku za igru dobili su i Jota i Firmino, no put do gola nisu uspjeli da pronađu.

Courtois je u par navrata sjajnim odbranama uspio da spasi svoj tim koji je na kraju slavio veliku pobjedu.