Liverpool će večeras sanjati Courtoisa! Nestvarno šta je sada Salahu odbranio!!

Ponovo brani sjajni Courtois! Ukoliko Real dođe do naslova svakako da će Belgijanac biti jedan od najzaslužnijih za taj uspjeh!

Oštar udarac Arnolda, malo je nedostajalo da lopta dođe do Jote, no Portugalac nije uspio u tome...

• 70'

Novi pritisak Liverpoola, odbrana Reala ponovo je na mukama.

U međuvremenu u igru je kod Redsa ušao Jota umjesto Diaza.

• 64'

Opasan udarac Salaha, ali i ovaj put šut Egipćanina fenomenalno brani golman Kraljeva koji je za sada prvo ime susreta!

• 59'

GOOOOOOOOL! REAL MADRID VODI SA 1:0!

Valverde je šutirao, a lopta sretno dolazi do sjajnog Viniciusa koji je posprema u mrežu za vodstvo svog tima!

• 53'

U uvodnim minutama drugog dijela bez uzbuđenja, što je i razumljivo s obzirom za veliki ulog koji ova utakmica nosi.

Na poluvremenu izmjena nije bilo.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme? Ko će do titule prvaka Evrope?

• 45'

Kraj uzbudljivog prvog poluvremena! Vraćamo se za 15-ak minuta!

• 44'

Nakon VAR provjere gol je poništen. Mnogo sreće za Redse!

• 43'

Kakva drama sada na stadionu u Parizu! Benzema je primio jednu sjajnu loptu, ali se Francuz spetljao i ona mu je na kratko pobjegla, ali je i pored toga uspio postići gol!

Sudije su pogodak poništile zbog navodnog ofsajda.

• 40'

U samom smo finišu prvog dijela. Mreže i dalje miruju.

• 34'

Još jedan udarac Salah uspješno hvata Courtois. Liverpool je definitivno zaslužio da vodi.

• 30'

Pola sata igre iza nas, golova nema i dalje smo na početnih 0:0.

Liverpool je do sada pokazao više i stvorio dvije dobre prilike, dok su Madriđani i dalje u podređenom položaju.

• 22'

Definitino najbolja prilika do sada! Mane je promješao odbranu Madriđana i šutirao, no njegov udarac zaustavlja stativa

Kakva šansa! Hoće li se ovo osvetiti Liverpoolu?

• 18'

Dvije minute kasnije Salah je ponovo zaprijetio, no Courtois opet sjajni brani! Liverpool za sada mnogo bolji.

• 16'

Prvu priliku bilježimo u 16. minutu i to kakvu! Arnold je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio za Salaha, čiji udarac nekako brani golman Reala.

U nastavku akcije i Thiago je šutirao preko gola.

• 10'

U prvih 10 minuta bez većih uzbuđenja. Prilika za sada nema, a Liverpool ima blagu terensku prednost.

• 4'

Pritisak Liverpoola od samog starta. Real se za sada uglavnom brani.

• 1'

Utakmica je napokon počela! Sretno i jednim i drugim i nadamo se da ćemo uživati u sjajnom meču!

• 21:30

Posljednje informacije govore kako će meč početi tačno u 21:36h.

Za nadati se da će to biti tako.

• 21:10

Sve su prilike kako utakmica neće početi ni u 21:15h.

Igrači oba tima su ponovo izašli na travnjak kako bi se dodatno zagrijali. Meč bi trebao startovati u 21:30h.

• 21:00

Utakmica će kasniti nekih 15 minuta zbog velikih gužvi koje su se stvorile ispred stadiona Francuska.

Na tribinama se nalazi preko 60 hiljada navijača, a čini se da u ovom momentu Liverpool ima više svojih pristalica.

• 20:55

Podsjetimo, Real Madrid je u lovu na 14., a Liverpool na svoj osmi trofej UEFA Lige prvaka.

Riječ je o dva istinska evropska velikana i sasvim je jasno da nas očekuje super-zanimljiv okršaj na stadionu u Parizu.

• 20:50

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos ove utakmice, a evo za koje su se igrače odlučili treneri oba tima.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Modrić, Casemiro, Valverde, Vinicius, Mendy.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Thiago, Luis Diaz, Salah, Mane.

Od 21 sat očekuje nas utakmica svih utakmica - finale Lige prvaka između Liverpoola i Real Madrida.

Redsi su u lovu na svoj osmi trofej u ovom takmičenju, a Kraljevi čak četrnaesti po čemu im nema ravnog.

Ovo će biti repriza finala iz 2018. godine iz Kijeva u kojoj su Madriđani slavili rezultatom 3:1 i nema sumnje da je tim iz Engleske željan osvete.

Pravdu će na ovom meču dijeliti domaći sudija Turpin, a meč će biti odigran na prepunom stadionu Francuska u glavnom gradu te zemlje.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.