Spartak Trnava se odbranio protiv Legije

Fudbaleri Spartaka iz Trnave plasirali su se u 3. pretkolo Lige prvaka nakon što su minimalno poraženi 0:1 na svom terenu od poljske Legije.

Ipak, slovački prvak, koji je u prethodnoj rundi eliminisao bh. prvaka ekipu Zrinjskog prošao je dalje nakon senzacionalne pobjede rezultatom 0:2 u prvom meču u Varšavi.

Slovacima je posao dodatno olakšalo i isključenje Crnogorca Marka Vešovoća koji je u 37. minuti zbog drugog žutog kartona ranije morao u svlačionicu, a pogodak za goste koji je postigao Astiz u 63. minuti nije bio dovoljan da nadokande zaostatak iz prve utakmice, piše Sportcentar.ba.

U finišu susreta u 85. minuti isključen je i hrvatski internacionalac Domagoj Antolić, također zbog drugog žutog kartona i Legija je meč završila sa devet igrača.