Kakva drama na Sankt Petersburgu: Švedska pobijedila Poljsku

0

Završene su posljednje utakmice Grupe E, Španija je savladala Slovačku, rezultatom 5:0, a Švedska je također osvojila tri boda protiv Poljske, rezultatom 3:2.

Španija je u 30. minuti povela protiv reprezentacije Slovačke.

Natavljena je igra sličnim tempom, a u produžetcima prvog poluvremena, u 47. minuti Španija je golom Laporta povela 2:0.

Nezaustavljiva je Španija bila i u drugom poluvremenu, a več u 56. minuti je Sarabia pogodio za 3:0.

Nezaustavljiva je Španija, u 67. minuti su golom Torresa poveli sa 4:0.

U 71. minuti Kucka je postigao autogo, što je dodatno povećalo vodstvo Španije.

Utakmica je nastavljena u sličnom tempu, a konačni rezultat je bio 5:0 za Španiju.

Ovom pobjedom Španija je završila na drugom mjestu u Grupi E, i igrat će u anednom kolu protiv Hrvata.

Na samom otvaranju utakmice Šveđani su poveli, golom Emila Forsberga u trećoj minuti.

Imala je u prvom vremenu i Poljska nekoliko prilika, ali ništa nije realizirano. Tako da je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:0, za Švedsku.

Početak prvog poluvremena je bio nešto mirniji.

U 59. minuti, drugim golom Forsberga Švedska je povela sa 2:0.

Nedugo nakon pogotka Švedske, Poljska je smanjila prednost, na 2:1.

U 61. minuti Lewandowski je pogodio sa vrha kaznenog prostora.

Nastavila je Poljska sa napadom i u 84. minuti golom Lewandowskog izjednačili su.

Nastavljena je drama u meču između Poljske i Švedske. Šveđani su u 94. minuti pogodili za konačnih 3:2

Ovim su završili na prvom mjestu u tabeli E.