Skandal u BiH: Nogometaši Sarajeva zbog sudijske lakrdije napustili teren protiv Borca

16
N. Ž.

Revanš meč četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase, između FK Sarajevo i FK Borac je prekinuta nakon što su igrači Bordo tima u 93. minuti, pri vodstvu gostiju rezultatom 2:1, napustili teren.

U prvom meču nismo vidjeli golove, a već u 23. minuti drugog meča je poveo Borac. Strijelac pogotka za gostujući tim bio je Stefan Marčetić, a gol je bio fantastičan.

Sarajevo je u 55. minuti izjednačilo s bijele tačke. Siguran izvođač penala bio je Hamza Čataković.

Velika fešta u Sarajevu: Rukometaši Bosne osvojili šampionsku titulu

Nada Bordo tima je trajala samo nekoliko minuta. Već u 60. minuti, Borac opet dolazi u prednost, a strijelac je ponovo bio 17-godišnji Marčetić. Četiri minute kasnije, Renan Oliveira dobija direktni crveni karton.

Brojne, u najmanju ruku, diskutabilne odluke glavnog sudije Matea Muse su kulminirale na samom kraju meča, kada je su igrači FK Sarajevo napustili teren stadiona Koševo. Uskoro su igrači FK Borac otišli ka svojim navijačima, dok je i sudijska trojka napustila teren.

Iftar na Koševu za vrijeme utakmice

Pored Borca, u polufinalu Kupa BiH će igrati Sloga Doboj i Zrinjski.

Još se čeka ishod u duelu Širokog Brijega i Veleža. U prvom meču je Široki Brijeg pobijedio rezultatom 2:1.