Sjajna utakmica: Danska nakon trilera izbacila Češku i plasirala se u polufinale

0

Nogometna reprezentacija Danske plasirala se u polufinale Europskog prvenstva, nakon triler završnice u Bakku.

Danci su sa 2:1 pobijedili Republiku Češku i tako postali treći tim koji je izborio plasman u polufinale Eura.

Tako Danci čekaju rivala za 7. juli kada je na rasporedu susret u Londonu, dok će se dan ranije na Wembleyu sastati Španija i Italija.

Odmah na otvaranju susreta Danci su dali do znanja da su favoriti. To su i potvrdili u šestoj minuti kada je Delaney postigao gol za 1:0.

Portali ne smiju zbog autorskih prava prikazivati golove, a gol sjajnog Danca možete pogledati na linku OVDJE.

Danci nakon gola nisu stali. Napadali su i tražili put do drugog gola.

Česi su do kraja prvog dijela imali tek nekoliko poluprilika, ali nisu imali sreće da dođu do izjednačenja.

Kada se očekivalo da će češka u prvih 45 minuta imati samo gol zaostatka, Danska je povela sa 2:0.

Brzu akciju po lijevom boku izveli su Danci, a u završnici sjajan je bio Casper Dolberg i promijenio rezultat na semaforu (2:0, 44. minuta).

U nastavku, Česi su imali potpunu inicijativu i odmah došli do gola preko najboljeg igrača Patricka Schicka.

Igrala se 49. minuta kada je Coufal poslao centaršut, a Schick poslije udarca desnom nogom smanjio na 1:2.

Ovo je njegov peti gol na prvenstvu i prvi je na listi strijelaca, uz Cristiana Ronalda.

Nakon gola, Česi su napadali, a u nekoliko navrata bili bliži golu od Danaca.

Danska će tako igrati u polufinalu protiv boljeg iz duela Ukrajina - Engleska, koji se igra od 21 sat.