Fantastična noć na Euru: Danska slavi plasman u nokaut fazu

0
EPA / Susret Rusije i Danske na Euru

Reprezentacija Danske priključila se Belgiji kao putnik u osminu finala Evropskog prvenstva iz grupe B.

Danci su prva dva meča izgubili, ali su zbog specifične situacije u grupi imali priliku pobjedom i boljom gol-razlikom doći do drugog mjesta i plasmana u nokaut fazu. Do pobjede su došli ubjedljivo, rezultatom 4:1 protiv Rusije.

Dance je u vodstvo doveo Mikkel Damsgaard u 38. minuti i to je bio rezultat prvog dijela. U nastavku je na 2:0 povećao Yussuf Poulsen, da bi Artem Dzyuba vratio Ruse u igru u 70. minuti.

Ipak, do kraja su Andreas Christensen i Joakim Maehle ovjerili trijumf i prolaz dalje ove selekcije.

U drugom meču Belgija je slavila protiv Finske očekivano, a konačan rezultat je glasio 2:0.

Dugo su Finci pružali otpor jednom od najvećih favorita na turniru. Ipak, u nastavku je on slomljen.

Prvo je Romeluu Lukakuu poništen gol nakon VAR konsultacije i ofsajda u 65. minuti, a onda je vodstvo Belgiji donio gol Lukasa Hradeckog u 74. minuti.

Konačnih 0:2 postavio je Lukaku u 81. minuti susreta. Na kraju grupe, maksimalna Belgija ide dalje sa prvog mjesta, dok Danska ide sa drugog mjesta. Finci će čekati rasplet trećeplasiranih, prenosi scsport.ba.