Sjajna Roma nadigrala Genou: Džeko golom stavio tačku na pobjedu Vučice

U okviru 20. kola italijanske Serie A Genoa je na svom stadionu ugostila Romu. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:3. Sjajna utakmica Vučice je nagrađena sa odnošenjem sva tri boda nazad u Rim.

Prvi pogodak na utakmici je došao već u petoj minuti utakmice, a mrežu domaćina je pogodio Cengiz Under. Pred sami finiš poluvremena došlo je do još dva gola.

Edin Džeko majstorskim pogotkom prelomio meč protiv Genoe

Prvo je Roma udvostručila svoju prednost zahvaljujući autogolu Davida Briaschija. Samo minutu kasnije Goran Pandev je smanjio prednost te postavio konačan rezultat susreta na 1:2.

Konačan rezultat utakmice je postavio kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko u 74. minuti utakmice, a njegov pogodak je prelomio cijeli susret.

Bh. Dijamant je odigrao svih 90 minuta utakmice i predvodio navalu Vučice u sjajnoj utakmici.