Sjajna noć za Mostarce: Zrinjski "pregazio" Breidablik

3

Nogometaši Zrinjskog u Mostaru savladali su sa 6:2 ekipu islandskog Breidablika u okviru prvog susreta trećeg pretkola Europa lige.

Zrinjski je sjajno otvorio susret te se uspio nagraditi pogotkom već u drugoj minuti, kada je Ćuže uposlio Tomislava Kiša koji je zatresao mrežu za 1:0.

Pogodak nije zadovoljio apetite Zrinjskog te su stvorili nekoliko dobrih prilika koje nisu uspjeli iskoristiti.

Tragedija u Turskoj, mladi fudbaler poginuo u saobraćajnoj nesreći

Nagrada za dobru igru uslijedila je u 22. minuti kada je Bilbija šutirao, a odbijenu loptu pospremio u mrežu Malekinušić.

Ubrzo u 30. minuti Mostarci su utrostručili vodstvo, a opet je Tomislav Kiš poslao loptu iza leđa golmana Islanđana.

Zrinjski postigao novi gol: Ekipa Breidablika "na koljenima"

Ekipa Breidablika u 31. minuti ostala je bez igrača. Drugi žuti karton dobio je Einarsson koji je morao napustiti teren što je dodatno olakšalo posao Mostarcima.

Zrinjski je nastavio ofanzivno te je odmah nakon tri minute postigao i novi gol. Bilbija je sjajno nadvisio odbranu Breidablika te tako donio Mostarcima ogromnu prednost.

Breidablik je dokrajčen u 40. minuti kada se u strijelce opet upisao Malekinušić.

Na odmor se otišlo rezultatom 5:0.

Izabranici Krunoslava Rendulića nisu stali ni u drugom poluvremenu. Napravili su sjajnu šansu koju nisu iskoristili da bi se kasnije u šesnaestercu dobro snašao Ivančić u 56. minuti za velikih 6:0.

Breidablik se uspio skoncentrisati te je Ludviksson u 65. minuti smanjio, a ubrzo u 74. minuti Islanđani su postigli i drugi gol preko Eyjolfssona.

Dvije ogromne prilike imao je Zrinjski. Čanađija je prvo pogodio prečku, a zatim i Ćuže kojeg večeras baš i nije išlo.

Zrinjski je tako slavio sa visokih 6:2 i sebi olakšao put do playoffa Europa lige.

Zrinjski će revanš susret protiv Breidablika igrati 17. augusta sa početkom 19.30 sati.