Sjajna asistencija za novu pobjedu Rome

U meču 36. kola italijanske serije A,  Roma je pobijedila Genou 3:2 i zadržala šanse za drugo mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka.

Roma je povela preko Salaha u 6. minuti,  na asistenciju Perrottia. Domaća ekipa do izjednačenja je došla samo sedam minuta kasnije. Laxalt je sjajno uposlio Tachtsidisa koji je sa vrha kaznenog prostora pogodio za 1:1.

U nastavku susreta domaći tim dolazi do potpunog preokreta, a pogodak za 2:1 u 65. minuti postigao je Pavoletti nakon centaršuta Rincona sa lijeve strane. Spalettijevi džokeri večeras bili su Francesco Totti i Edin Džeko. Totti je u 77. minuti snažnim udarcem iz slobodnjaka izjednačio na 2:2.

Džeko je četiri minute prije kraja asistirao za El Shaarawya koji je postigao gol za trijumf Rimljana.

Roma je večerašnjom pobjedom ostala u utrci za drugo mjesto.