Odličan duel u Rimu: Lazio i Roma podijelili bodove, Džeko izborio penal

Arhiv / Edin Džeko izborio penal, Aleksandar Kolarov realizirao

Drugo kolo italijanske Serie A donio je veliki derbi u Rimu između Lazia i Rome.  Konačan rezultat je 1:1.

Naš Edin Džeko nakon gola u prvom kolu u remiju protiv Genoe (3:3), ovoga puta je izborio penal.

Inače, gledali smo sjajnu utakmicu, u prve četiri  minute igrači Lazia i Rome pogodili su stative. Prvo Immobile, a kasnije Zaniolo.

Kasnije su, nakon vodećeg gola Rome koji je s bijele tačke realizirao Kolarov (Edin Džeko izborio penal), igrači Lazia dva puta pogodili stativu (Immobile i Correa), a Roma još jednom, opet Zaniolo.  Na kraju, u ukupnom zbiru - šest stativa.

U 59. minuti izjednačio je Luis Alberto. To je ujedno bio i konačan rezultat susreta.