Senzacija u FA kupu: Ispadanje Liverpoola i majstorija Nevesa

Nogometaši Liverpoola eliminirani su već u trećoj rundi FA Kupa. Lider Premijer lige je izgubio na Moulinex stadionu od Wolverhamptona sa 1:2.

Domaćin je poveo golom Raula Jimeneza u 38. minutu. Bila je to sjajna kontra “vukova”, koji su kaznili grešku Jamesa Milnera na sredini terena.

Izjednačenje Liverpoolu donio je Divock Origi u 51. minutu lijepim udarcem, dok je pogodak vrijedan slavlja Vulvsa djelo Rubena Nevesa svega pet minuta kasnije.

Jurgen Klopp je kasnije ubacio Mohameda Salaha i Firmina u igru, ali oni nisu donije promjenu rezultata.

Liveroolu je ovo drugi poraz zaredom, poslije neuspjeha u duelu sa Manchester Cityjem u Premijer ligi.