Senegal ponovo koban po Egipćane: Salaha nećemo gledati na Svjetskom prvenstvu!

0

Senegal je ponovo bio koban po Egipat. Nakon što su ih savladali u finalu Afričkog kupa nacija, sada su ih pobijedili u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, te su se Lavovi Terange plasirali na Mundijal.

Egipat je slavio sa 1:0 u prvoj utakmici, a večeras je istim rezultatom Senegal pobijedio u regularnih 90 minuta. Jedini pogodak postigao je Boulaye Dia već u trećoj minuti nakon velike greške gostujuće odbrane.

Uslijedili su produžeci u kojima nije bilo pogodaka, a onda se pristupilo izvođenju penala. U prve dvije serije niko nije uspio pogoditi gol.

Objavljeni rezultati: Za koga su birači iz Bosne i Hercegovine glasali na izborima u Hrvatskoj?

U četvrtoj seriji promašio je Mostafa Mohamed za Egipat, a potom je u petoj pogodio Sadio Mane za 3:1 i odveo je Senegal na Mundijal.

Ranije je na Svjetsko prvenstvo u Katar plasman osigurala Gana, koja je na gostovanju kod Nigerije odigrala 1:1, a na smotru najboljih svjetskih selekcija plasirali su se zahvaljujući trijumfu iz prvog meča.

Gana je povela golom Thomasa Partyja, a izjednačio je Troost-Ekong, piše Scsport.