Čudesni Mohamed Salah uništio snove Vahida Halilhodžića i izbacio Maroko

1

Vahid Halilhodžić, naš stručnjak na klupi Maroka, nije uspio plasirati se u polufinale Afričkog kupa nacija, nakon što je u četvrtfinalnom susretu odigranom u Kamerunu Egipat slavio pobjedu poslije produžetaka.

U regularnom dijelu meča bilo je 1:1, da bi u 100. minuti Trezeguet zabio gol i odveo Egipat u polufinale.

Gledali smo 120 minuta velike drame na stadionu Ahmadou Ahidjo.

Izetbegović o izvještaju State Departmenta: Ko iz Sarajeva uporno i uspješno podvaljuje neistine?

Nogometaši Maroka stigli su prvi do vodstva u ranom otvaranju susreta.

Achraf Hakimi je pobjegao odbrani Egipćana u sedmoj minuti, fauliran je, a sudija je nakon konsultiranja VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Siguran je sa bijele tačke bio Sofiane Boufal.

Maroko je bio bolji u prvom dijelu, a Egipat u drugom poluvremenu.

To je i dalo krila igračima Egipta da već na otvaranju drugog poluvremena izjednače na 1:1.

Strijelac je u 53. minuti bio Mohamed Salah. Igrač Liverpoola je krunisao period velike dominacije Egipćana na otvorenju drugog poluvremena.

Nakon gola Egipta, nogometaši Maroka su u finišu pogodili prečku gola, ali nisu uspjeli u regularnih 90 minuta doći do pobjede.

U produžetku, Egipat je preko Trezegueta u 100. minuti došao do vodstva od 2:1.

Salah je ponovo majstorski prošao po desnoj strani i ubacio loptu u srce kaznenog prostora Maroka, gdje je Trezeguet sa pet metera je poslao u mrežu.

Gol odluke možete pogledati na linku OVDJE.

Posjetimo, Egipat je nakon produžetaka i penala izbacio Obalu Slonovače.