Sarajevski derbi: Željezničar došao do boda u posljednjim sekundama protiv FK Sarajevo

0
N. Ž.

U susretu 31. kola Premijer lige BiH sastali su se FK Sarajevo i FK Željezničar, a nevjerovatnim golom na kraju, meč je završen remijem, 2:2.

Ovaj sarajevski derbi značio je za obje ekipe. FK Sarajevo je kolo počelo na trećem mjestu, uz prednost od dva boda nad FK Željezničar.

Dobar dio prvog poluvremena proveden je u tvrdoj igri na obje strane. Ipak, FK Sarajevo dolazi do vodstva.

Ivica Puljić: "Poruka iz Crne Gore glasi - mi bismo podržali rezoluciju, ali ne želimo"

U 33. minuti, na asistenciju Renana Oliveire, gol postiže Dal Varešanović

Nakon tog trenutka, nije bilo većih uzbuđenja, ali vrijedi izdvojiti fizički sukob na terenu. Akteri su bili Ivan Borna Jelić Balta (FK Sarajevo) i Nedim Mekić (FK Željezničar).

Trenutak kada je Dal Varešanović postigao pogodak

Rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Odmah po početku drugog poluvremena, trener Želje Bašić pravi izmjenu. Teren napušta Andrija Drljo, a mijenja ga Sulejman Krpić. Ubrzo nakon toga, u 55. minuti, u igru ubacuje i Semira Štilića

Utakmica je mogla biti riješena u 75. minuti, kada je Renan Oliveira postigao pogodak za 2:0. Međutim, samo par minuta poslije, Irfan Jašarević postiže gol za Želju, i vraća na jedan pogodak razlike, 2:1

149. sarajevski derbi

Kada se činilo da je FK Sarajevo pobjedio, na scenu stupa Sulejman Krpić. On na samom kraju meča postiže pogodak za 2:2

Ovaj rezultat više odgovara Želji, koji ima lakši raspored do kraja sezone. Navijači FK Sarajevo mogu biti jako nezadovoljni, s obzirom na prednost koju su imali do samog kraja.