LIVE/ Sarajevski derbi: Sulejman Krpić u posljednjim sekundama donio bod Želji!

2
N. Ž.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos 149. vječitog derbija između FK Sarajevo i FK Željezničar.

U susretu 31. kola sastaju se sarajevski rivali, a susret počinje za manje od 30 minuta

Treneri Mirza Varešanović (FK Sarajevo) i Nermin Bašić (FK Željezničar) odabrali su prve postave za svoje ekipe.

Oglasila se policija u vezi filmske pljačke u Banjoj Luci: 'Saznanja pokazuju da su oni još u BiH'

Kraj meča

Nevjerovatan kraj meča na stadionu Koševo. FK Sarajevo - FK Željezničar 2:2

90+6'

GOL ZA FK ŽELJEZNIČAR! Nevjerovatan kraj meča na Koševu! Krpić je strijelac!

90+3'

Velika šansa za FK Željezničar! Semir Štilić je ubacio, Dizdarević loše procijenio loptu, ali Amoah ne može da pošalje loptu u mrežu.

90+1'

Nova šansa za tim s Grbavice, ali opet siguran Dizdarević.

90'

Velika inicijativa FK Željezničar. Drina je šutirao, ali lagano brani Dizdarević. Sudijska nadoknada iznosi pet minuta

88'

Nova izmjena koju radi Obuća. Strijelac Varešanović izlazi, umjesto njega na terenu Čirjak

87'

Još par minuta nade za FK Željezničar, a istih par minuta odvaja FK Sarajevo od ogromne pobjede na Koševu.

81'

Bašić koristi i posljednje izmjene. U igru ulaze Hodžić Bekrić, a izlaze HodžićSantos. Obuća povlači prvi potez, vadi Kyeremeha, a ubacuje Mustafića. Još deset minuta na Koševu, uz sudijsku nadoknadu.

79'

Opet prilika za Želju. Ovog puta šutirao je Krpić, ali odlično brani Dizdarević

78'

GOL ZA FK ŽELJEZNIČAR! Željo se odmah vraća u igru, strijelac je Irfan Jašarević. Kakav meč na Koševu, vidjeti ćemo uzbudljiv kraj!

76'

GOL ZA FK SARAJEVO! Renan Oliveira postiže drugi pogodak za Bordo tim. Ogromna prednost, Željezničar pred nemogućom misijom.

73'

Prva veća šansa u drugom dijelu za FK Željezničar i opet sjajni Šerbečić. Ovog puta je reagovao ispred Krpića, a ubacio je Santos.

72'

Irfan Peljto ima pune ruke posla. Dva nova žuta kartona, za ŠerbečićaEmira Obuću, koji je danas trener FK Sarajeva.

71'

Još 20 minuta plus nadoknada na Koševu. FK Željezničar se bori, ali FK Sarajevo kontroliše meč u ovim trenutcima.

68'

Nova izmjena Nermina Bašića. U igru za FK Željezničar ulazi Beganović, a izlazi Šehić.

67'

Novi žuti karton za FK Željezničar. Dobio ga je Drina

66'

Opasno pred oba gola. Dobra reakcija Besima Šerbećića pred golom FK Sarajevo, te loša realizacija pred golom FK Željezničar ostavljaju rezultat na 1:0 za Bordo tim.

62'

Smjenjuju se napadi obje ekipe. FK Sarajevo ipak konkretnije, a tome svjedoči i veći broj udaraca u okvir gola (3:1 za Bordo tim).

58'

Renan Oliveira šutira, ali siguran je Muftić. Malo se otvorila igra na stadionu Koševo.

55'

Bašić opet mijenja. U igru za FK Željezničar ulazi Semir Štilić, a izlazi Hajdarević. Štilić odmah stvara dvije polušanse, ali je sigurna odbrana FK Sarajevo.

52'

Sada sudar Kyeremeha i Jašarevića. Nadamo se svakako da nijedan igrač nije teže povrijeđen

51'

Bez velikih prilika na startu drugog poluvremena. Vrijedi izdvojiti sudar Vrančića i Šehića, ali srećom bez povreda

46'

Nermin Bašić napravio prvu izmjenu. Na terenu je Sulejman Krpić, a izašao je Drljo.

46'

Počinje drugo poluvrijeme na stadionu Koševo!

45+3'

Kraj prvog poluvremena. FK Sarajevo vodi protiv FK Željezničar rezultatom 1:0.

45'

Tri minute nadoknade na stadionu Koševo.

45'

Slobodan udarac za Željezničar, žuti karton Musi (FK Sarajevo).

43'

Epilog tuče: Žuti kartoni za Baltu (Sarajevo), Mekića i Hodžića (Željezničar).

43'

Scene koje ne želimo da vidimo. Mekić i Balta u velikom sukobu na sredini terena, Peljto će imati pune ruke posla

41'

FK Sarajevo drži kontrolu nad utakmicom u ovom trenutku. Nermin Bašić će morati motivisati svoju ekipu na poluvremenu.

38'

Golu Varešanovića je prethodila velika greška Amoaha. Željezničar sada mora krenuti naprijed po svaku cijenu.

34'

GOL ZA FK SARAJEVO! Strijelac je Dal Varešanović. Bordo tim vodi 1:0.

30'

Pola sata igre na stadionu Koševo. Oba tima su imala poluprilike, ali još uvijek čekamo tu pravu šansu pred golovima sarajevskih rivala.

25'

Nastavljen je susret. Odmor je odgovarao svim igračima na terenu, s obzirom na to da su obje ekipe furiozno krenule u 149. sarajevski derbi.

23'

PREKID UTAKMICE! Irfan Peljto je zbog bakljade na južnoj tribini stadiona Koševo nakratko prekinuo meč.

20'

Još jedna opasnost pred golom FK Sarajevo. Ubacuje Drljo, reaguje Hodžić glavom, ali lopta ide pored gola. Uzbudljiv početak derbija. Prije ovog slobodnog udarca, AmoahVarešanović su imali verbalni duel, ali je to Peljto iskusno riješio

19'

Veći posjed za FK Sarajevo (54 posto), ali već tri šuta igrača FK Željezničar, od čega jedan u okvir gola.

15'

FK Željezničar odgovara - prvi šut prema golu Belmina Dizdarevića, ali bez velike opasnosti.

13'

Nova opasnost pred golom Muftića, ali nakon slobodnog udarca FK Sarajevo ne može doći do prilike. Bordo tim puno bolji na startu meča.

9'

Nakon opasnog slobodnog udarca za Bordo tim, plavi s Grbavice uzvraćaju svojim prvim kornerom. Ipak, lopta nakon ubačaja ide pored gola

5'

FK Sarajevo konkretnije na početku, zaradili su već udarac iz ugla i uputili šut ka golu Vedada Muftića.

0'

Susret na stadionu Koševo je počeo!

19:57

Irfan Peljto će biti sudija, a njegovi asistenti su Emir Zahiragić i Senad Ibrišimbegović, dok je četvrti sudija Benjamin Deljković. Peljto je najbolji bosanskohercegovački arbitar.

19:45

Na stadionu će biti i veliki broj navijača Željezničara, popularnih Manijaka

Pogledajte kako je izgledao njihov put prema stadionu Koševo

Navijači Sarajeva, popularne Horde Zla, još uvijek bojkotuju utakmice svog kluba, zbog neslaganja s upravom Bordo tima. Oni su svoju podršku iskazali na jučerašnjem treningu pred sam derbi.

Pjesma i bakljada: Horde Zla podržale Bordo ekipu uoči derbija sa Željezničarom

19:40

Podsjetimo, na klupi FK Sarajevo večeras neće sjediti Mirza Varešanović. On je dobio crveni karton u prethodnom meču protiv FK Borac Banja Luka, nakon što je reagovao na sudijsku lakrdiju arbitra Miloša Gigovića

19:38

Za FK Sarajevo će nastupati: Dizdarević, Musa, Jelić Balta, Vrančić, Renan Oliveira, Varešanović, Kyeremeh, Šerbečić, Radović, Martinović, Ziljkić.

S druge strane, za FK Željezničar će igrati: Muftić, Hajdarević, Kosorić, Mekić, Šehić, Drljo, Hodžić, Drina, Santos, Amoah, Jašarević.