UEFA / Sarajevo saznalo protivnika u play-offu Europske lige, ako prođu Budućnost

18. 09. 2020. u 14:15:00 Radiosarajevo.ba

Shares: 17

Sarajevo će, ukoliko prođe Budućnost u play-offu za Europsku ligu igrati protiv boljeg iz duela Riga - Celtic.

To je ishod današnjeg žrijeba u Nyonu, gdje je obavljen žrijeb parova Europske lige za play-off

Bordo tim će, odlukom žrijeba, u play-offu biti domaćin protiv Rige ili Celtica, naravno ako prođe treće pretkolo.

Odavno Bosna i Hercegovina nije imala dvije ekipe u trećem pretkolu Europske lige

Sarajevo i Zrinjski ispunili su naša očekivanja i prije play-offa, morat će da prođu još jednu prepreku. 

Sarajevo u četvrtak treba preskočiti prvu prepreke u trećem pretkolu – na Bilino polje stiže Budućnost, a Mostarci gostuju na Kipru kod APOEL-a, a eventualnog protivnika u Play-offu oni će saznati za 15 minuta.

Dinamo našeg Gojaka za protivnika je dobio boljeg iz duela Floriana (MLT) / Flora Tallinn (EST).

Crvena zvezda igra protiv boljeg iz duela Ararat-Armenia (ARM) - Celje (SVN).

Žrijebanje Europska liga - undefined

Twitter: Žrijebanje Europska liga

Treće kolo Europske lige: 

Šampionska staza

Sarajevo (BIH) - Budućnost Podgorica (MNE)
Sheriff (MDA) - Dundalk (IRL)
Ararat-Armenia (ARM) - Celje (SVN)
Riga (LVA) / Tre Fiori (SMR) * - Celtic (SCO)
KuPS (FIN) vs Suduva (LTU)
Legija (POL) vs Drita (KOS)
KÍ (FRO) vs Dinamo Tbilisi (GEO)
Djurgården (SWE) vs CFR Cluj (ROU)
Floriana (MLT) vs Flora Tallinn (EST)

Glavni put

Mura (SVN) - PSV Eindhoven (NED)
Malmö (SWE) - Lokomotiva Zagreb (CRO)
Sporting CP (POR) - Aberdeen (SCO)
Charleroi (BEL) - Partizan (SRB)
Rosenborg (NOR) - Alanyaspor (TUR)
Wolfsburg (GER) - Desna Chernihiv (UKR)
Fehérvár (HUN) - Reims (FRA)
Granada (ESP) - Lokomotiva Tbilisi (GEO)
Rijeka (CRO) - Kolos Kovalivka (UKR)
St. Gallen (SUI) - AEK Athens (GRE)
LASK (AUT) vs Dunajska Streda (SVK)
AC Milan (ITA) vs Bodø / Glimt (NOR)
Shkëndija (MKD) vs Tottenham (ENG)
Standard Liège (BEL) protiv Vojvodine (SRB)
Rostov (RUS) vs Maccabi Haifa ( ISR)
Willem II (NED) - Rangers (SCO)
Apollon Limassol (CYP) - Lech (POL)
Beşiktaş (TUR) vs Rio Ave (POR)
FCSB (ROU) vs Slovan Liberec (CZE)
Hapoel Beer-Sheva (ISR) vs Motherwell (SCO)
Kopenhagenu (DEN) vs Piast Gliwice (POL)
Basel (SUI) vs Anorthosis (CYP)
Galatasaray (TUR) vs Hajduk Split (CRO)
Viktoria Plzen (CZE) vs SønderjyskE (DEN)
APOEL (CYP) vs Zrinjski (BIH)
CSKA Sofije (BUL) vs B36 (FRO)

KOMENTARI (1)