Šok na Koševu: GOŠK odnio tri boda iz Sarajeva

Fudbalski klub Sarajevo dočekao je u nedjelju na stadionu Asim Ferhatović Hase u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine GOŠK iz Gabele. Gosti su slavili rezultatom 1:0.

Prvu opasnost pred golom gostiju vidjeli smo u petoj minuti susreta. Kadušić je centrirao, ali je odbrana GOŠK-a uspjela intervenisati i otkloniti opasnost ispred gola Kozića. Dvije minute kasnije nova opasnost pred golom ekipe iz Gabele, ovaj put je Velkoski izblokiran.

U 10. minuti Sarajevo ponovo prijeti. Kadušić je centrirao, a Rahmanović šutirao glavom preko gola Kozića. U 17. minuti susreta Velkoski je pokušao iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac odlično odbranio Kozić.

Kozić se opet iskazao u 24. minuti susreta. Nakon centaršuta Rahmanovića šutirao je Nedim Hadžić, ali je golman GOŠK-a odlično intervenisao. Rahmanović se odlično snalazi u šesnaestercu GOŠK-a u 34. minuti susreta, ali je odbrana gostiju još jednom otklonila opasnost.

Sarajevo prijeti u 38. minuti susreta. Centrirao je Samir Radovac, a Anel Hebibović šutira glavom pored gola Kozića. GOŠK je zaprijetio u 45. minuti susreta. Ramić je šutirao, ali je Pavlović uspio zaustaviti njegov udarac. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 0:0 na stadionu Asim Ferhatović Hase.

U 49. minuti susreta Bordo tim je još jednom u prilici. Hadžić je šutirao, a Kozić odlično brani. Četiri minute kasnije prilika za Novakovića, ali je defanzivac ekipe s Koševa neprecizan.

U 70. minuti šok na stadionu Asim Ferhatović Hase. Mirsad Ramić je sam izašao pred Pavlovića i matirao golmana ekipe s Koševa. Hadžić je još jednom u prilici u 79. minuti susreta, ali je i ovaj put Kozić izašao kao pobjednik. U 86. minuti pokušava Novaković sa 25 metara, ali samo pored gola gostiju. Ostalo je do kraja susreta 1:0 za GOŠK.

Pobjedu u gostima ostvarila je i Mladost iz Doboj Kaknja, koja je u Banjoj Luci savladala ekipu Borca s 1:0. Bio je to duel neporaženih ekipa nakon dva kola, a Mladost se ovom pobjedom izdvojila na čelu tabele sa devet bodova. Jedini pogodak na utakmici postigao je Šišić u 2. minuti.